قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای تبیین واقعیت‌ها در جامعه استفاده کرد

به گزارش مرور نیوز، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه ای که با حضور روسا و سرپرستان دفاتر استانی این نهاد سراسر کشور از طریق ویدئو کنفراس برگزار شد، اظهار کرد: در مقایسه با همه حوادث چهل سال گذشته شرایط امروز ما استثنایی است.

وی افزود: حقایق پشت صحنه اتفاقات ناگوار چند روز اخیر کشور پیام دیگری دارد و کاملا نسبت به فتنه‌های سال ۷۸، ۸۸ و اغتشاشات سال ۹۶ متفاوت است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه آنچه امروز واقعیت دارد و قابل اثبات است این بوده که دشمن برای ما برنامه داشت، تاکید کرد:‌ آنچه در عراق و پس از آن در لبنان اتفاق افتاد برای ما هشدار و پیام داشت، به طور قطع پس از جبهه مقاومت مرکزیت آن از نقشه شیطنت نظام سلطه نادیده گرفته نشده بود.

لطفی اضافه کرد: اما طبق برآوردهای مسئولان امر و رصد قراین، پیش‌بینی شده بود که دشمن یک یا دو ماه پیش از انتخابات از حوادثی نظیر بستر و ظرفیت بررسی و رد صلاحیت احتمالی برخی از نامزدهای انتخاباتی را استفاده کند که کانون جبهه مقاومت را هدف قرار دهد، آنچه طی دو یا سه روز گذشته اتفاق افتاد ردپای منافقین، بازماندگان رژیم منحوس پهلوی و حتی آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها، عربستان، کمونیست‌ها و طالبان در شرارت و تخریب های وحشیانه وجود داشت.

وی بیان کرد: نوع اقدامات، تخریب‌ها، هدف قرار دادن‌ مردم از سوی عوامل اغتشاش که در حال تیراندازی به سمت جمعیت بودند نشان میدهد که یکی از ماموریت‌های آنها کشته‌سازی بوده است. در چنین وضعیتی بر اساس آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز حتما باید بین آنچه بر اثر بی‌تدبیری در جامعه اتفاق افتاده با دغدغه، نگرانی و اعتراض به حق مردم و بحثی که نظام سلطه با آن کشور، اسلام و انقلاب را هدف قرار داده یک وجه تمایزی قایل شد و آن را برای مردم تبیین کرد.

* مردم بدانند که ما از حقایق جامعه در بین مردم ناآگاه نیستیم

لطفی با بیان اینکه مردم حق دارند زیرا گرانی بر آنها تحمیل شده است، گفت: مردم بدانند که ما از حقایق جامعه در بین مردم ناآگاه نیستیم، امروز آنچه از فتنه اخیر مشخص است همچون سال ۷۸ و ۸۸ دشمن دنبال فتنه جدید بوده، کما اینکه سال قبل رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در بیانات حکیمانه و ارزشمند خود در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند برای سال آینده مراقب فتنه دشمن باشید.

وی اظهار داشت: آنچه در لبنان و عراق با اعتراض به معیشت، بیکاری و فساد شروع شد، اما با فتنه انگیزی عوامل استکباری، شعارها در ادامه به ضرورت کنار رفتن حشدالشعبی، هدف قرار دادن مرجعیت شیعه و ایران، درخواست استعفای نخست وزیر و انحلال مجلس در عراق را به دنبال داشت، در لبنان نیز اعتراض‌های اولیه مربوط  به افزایش مالیات بود اما باز هم این اعتراضات به انحراف رفته و به درخواست انحلال پارلمان، استعفای رئیس جمهور و خلع سلاح حزب‌الله تبدیل می‌شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآور شد: فتنه استکباری سال ۸۸ در ابتدا بحث ابطال انتخابات را مطرح کرد اما در کوتاه مدت نشان دادند که انتخابات بهانه بود و اصل نظام نشانه است.

لطفی گفت: امروز هم کوتاه آمدن در مقابل استکبار و عوامل آن، یعنی امتیاز دادن به دشمنی که فردا بحث حجاب اجباری، صلاحیت نامزدهای انتخابات آتی و سایر مسائل را یکی پس از دیگری مطرح خواهد کرد که اگر فشار حداکثری در خارج جواب نداد از فشار حداکثری در داخل استفاده کرده و نظام و انقلاب را از آرمان اصلی منحرف کنند؛ پس در قبال این مصوبه، دولت، مجلس، تریبون‌های ما وظیفه دارند غیرشعاری و عملی در خدمت مردم باشند و از گرانی‌ها پیشگیری کنند.

* باید بین مطالبات به حق مردم تمیز قایل شد

وی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها برای تبیین واقعیت‌ها در جامعه استفاده کرد، گفت: باید بین مطالبات به حق مردم تمیز قایل شد شاید در اذهان بسیاری این نکته باشد که این بدسلیقگی بود که دولت روز ۱۷ ربیع را انتخاب کرد و با این شکل و زمان اعلام به مردم هدیه و عیدی داد.  

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امروز دشمن با امیال شیطانی خود دنبال سوءاستفاده و بهره‌برداری است که نظام مقدس را هدف قرار دهد، تاکید کرد:‌ از این دریچه امروز اتحاد و همدلی همه ارکان برای مقابله با فتنه آمریکایی، صهیونیستی، وهابی و گروهک‌های ورشکسته وابسته به استکبار امری ضروری است.

لطفی با بیان اینکه مردم عزیز کشورمان در عمل نشان دادند که همراهان صدیقی برای اسلام و ولایت فقیه بودند و خواهند بود، اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب از کیان نظام اسلامی حمایت کردند زیرا احساس کردند که دشمن کیان نظام را هدف قرار داده است، رئیس جمهور و نماینده مجلس را مردم انتخاب کردند، رهبر معظم انقلاب به رأی مردم احترام قائل هستند که از سران قوا حمایت کردند که به کیان انقلاب اسلامی صدمه وارد نشود.

وی ادامه داد: بنابراین حکمت و دوراندیشی رهبری معظم انقلاب در حمایت از سران قوا را نباید به مقوله مدیریت سوخت تنزل داد.

* امروز ضرورت و اهمیت اتحاد در برابر فتنه نظام سلطه نیاز به تبیین دارد

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه امروز ضرورت و اهمیت اتحاد در برابر فتنه نظام سلطه نیاز به تبیین دارد، تاکیدکرد: همه ما به صورت فردی، خانوادگی و جمعی از همکاران یا هر تریبونی که در دست ما است باید به سمت وحدت برویم که این فتنه اخیر درهم پیچیده شود.

وی با یادآوری اینکه در فتنه‌ سال‌های ۷۸، ۸۸، ۹۶ و عرصه دوران دفاع مقدس، مردم در دفاع از انقلاب اسلامی نقش‌آفرین بودند و فتنه دشمن را درهم پیچیدند، گفت: در اینجا هم یک نیاز ضروری به حضور مردم در صحنه است که به دست خود آنها به عنوان بهترین پشتیبانان نظام مقدس اسلامی، حمایت، پشتیبانی، تجدید میثاق و بیعت خود را با نظام اسلامی به نمایش بگذارند که بار دیگر دشمن مایوس شود.

* امروز دشمن همه ما را هدف قرار داده است

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ما فارغ از بدنه جامعه نیستیم بلکه با مردم زندگی می‌کنیم، افزود: مردم دغدغه و نگرانی دارند اما باید اهم و مهم کنیم زیرا امروز دشمن همه ما را هدف قرار داده است، بسیاری از این افراد که به خرابکاری یا بستن جاده‌ها دست زدند از مردم نیستند و به نظام و انقلاب تعلق ندارند بنابراین آماده کردن افکار عمومی یک ضرورت است.

لطفی در پایان با اشاره به اینکه مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان سرباز ولایت فقیه رسالت خاصی را در مقابله با این حوادث بر عهده دارند، گفت: قطعاً مردم ما با وفاق، همدلی، هوشمندی و بصیرت لازم هرگز اجازه نخواهند داد که دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران به اهداف و نیات پلید و شوم خود دست یابند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز