سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت گفت: در این رزمایش بخشی از پهپادهای هوافضای سپاه و بخشی از پهپادهای نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب نیروهای نارنجی ظاهر می شوند و سامانه های دفاع هوایی نیروی پدافند هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه در قالب نیروی آبی ظاهر می شوند.

به گزارش مرور نیوز،  امیر محمدرضا علیان نژاد ، سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت درخصوص این رزمایش گفت: امروز روز گسترش و چینش سامانه های پدافند است و نیروهای آبی و نارنجی حاضر در میدان مشخص شده اند.

وی افزود: بخشی از پهپادهای هوافضای سپاه و بخشی از پهپادهای نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب نیروهای نارنجی ظاهر می شوند و سامانه های دفاع هوایی نیروی پدافند هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه در قالب نیروی آبی ظاهر می شوند.

امیر علیان نژاد با بیان اینکه در این رزمایش مبنا را روی غافلگیری گذاشته ایم تصریح کرد: این رزمایش در فضای کامل جنگ الکترونیک در حال برگزاری است و حداکثر بهره برداری از تجهیزات پدافند غیرعامل و تکنیک های آن را به عمل آورده ایم.

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ادامه داد: همچنین از نیروهای جوان در قالب تیم های آموزشی و مهارتی استفاده کرده ایم که در کنار اساتیدشان رزمایش را انجام دهند.

وی بیان کرد: برای ما مشخص نیست که این رزمایش آیا از ساعاتی دیگر آغاز خواهد شد یا روز بعد آغاز می شود.

امیر علیان نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سامانه ۱۵ خرداد هم در این رزمایش شلیک می شود؟ گفت: علاوه بر سامانه ۱۵ خرداد، سامانه کاملاً بومی تلاش و سامانه های ذوالفقار و مرصاد با کلاس های مختلف در رزمایش وجود دارند و ویژگی منحصر به فرد این رزمایش این است که حداکثر استفاده را از سامانه های بومی می کند و ان شاءالله سامانه ۱۵ خرداد هم در این رزمایش شلیک خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز