وزیر نیرو به تشریح جزئیاتی درباره نشست شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری پرداخت.

به گزارش مرور نیوز، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایندگان ۱۵ کشور منطقه و حدود ۹ سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در نشست شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری حضور می‌یابند.

وی افزود: مدتی وضعیت فعالی نداشت و خوشبختانه این دوره، آغاز دوره سوم این مرکز است و با استقبال خوبی از ناحیه کشورهای منطقه و حتی برخی از سازمان های مستقر در اروپا که عمدتا نقش کمک کننده دارند مواجه شدیم.

وزیر نیرو بیان کرد: پیش بینی ما این است که تعدادی از پیشنهادات که عمدتا ناظر بر انتقال دانش و همکاری های منطقه ای است، بالاخره باید به تصویب برسد.

اردکانیان خاطرنشان کرد: ما منطقه ای هستیم که بیشترین تنوع آبی را در مرزهای خود داریم. در این دوره برای اولین بار کشور ترکیه هم مشارکت خواهد داشت و معاون وزیرشان در این شورا شرکت می کند.

وی افزود: از جمهوری آذربایجان، عراق، کشور عمان و قرقیزستان، تاجیکستان، سوریه، هندوستان و سازمان های مستقر در سوییس و آلمان مشارکت دارند. 

وزیر نیرو تصریح کرد: فکر می کنم فردا بعد از ظهر در وضعیتی باشیم که بتوانیم راجع به مصوبات این شورا و طرح ها و پروژه های این کشورها اجرا خواهد شد صحبت کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز