ششمین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس و انتخابات میان دوره ای خبرگان از ساعت هشت صبح آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز، ششمین روز ثبت نام کاندیداهای  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز آغاز شد.

منصورالسادات هاشمی نائب رییس هیات فوتبال تهران ، علی مطهری نماینده فعلی مردم تهران ، صادق خلیلیان وزیر کشاورزی دولت احمدی نژاد و سبحانی نیا نماینده ادوار جزء اولین چهره‌های شاخصی بودند که برای ثبت نام در ساعات اولیه ششمین روز به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند.

نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان نیز از 8 صبح امروز (جمعه) آغاز شد.

علی مطهری پس از ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم در پاسخ به این پرسش که چرا مردم باید مجدداً به  شما رای دهند، اظهار کرد: فکر می‌کنم عملکردم در مجلس خوب بوده است، وگرنه نمی آمدم، اما این موضوع تشخیصش با مردم است و ما نمی‌توانیم درباره خودمان قضاوت کنیم.

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی و محمد عباسی وزیر ورزش، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی هاشمی معاون وزیر کشور دولت احمدی‌نژاد که در مقطعی سرپرستی این وزارتخانه را بر عهده داشت از جمله چهره‌های شاخصی بودند که صبح جمعه با مراجعه به ستاد انتخابات کشور کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم شدند.

خلیلیان پس از ثبت نام در پاسخ به این پرسش که آیا با جریان احمدی نژاد همراه هستید، تصریح کرد: جریان های دولت نهم و دهم را باید از هم تفکیک کرد. در این دو دولت خدمات بزرگی مثل هدفمندی یارانه ها در سطح وسیع اجرا شد.

محمدعلی وکیلی عضو هیات مجلس نیز  پیش از ظهر امروز  برای ثبت نام در وزات کشور حاضر شد، وی در پاسخ به این پرسش که آیا عارف نامزد انتخابات مجلس می شود، اظهار کرد: صبح امروز از دوستان شنیدم عارف نامزد انتخابات نمی شود.

محمود صادقی نیز پس از ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم، درباره سرنوشت استعفای خود از مجلس دهم، بیان کرد: من تقاضای استعفای خود را نوشتم و در سیستم اتوماسیون مجلس برای هیات رئیسه ارسال شد، ولی در حالت استندبای مانده است. انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها جلسه فوق العاده ای گذاشت و توصیه کرد که نباید استعفا دهم. عارف و فراکسیون امید هم موافق نبودند. تعداد زیادی از مردم هم به من پیام داده و مخالف استعفای من بودند.

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان در کشور گفت: برای مجلس ۸۵۰۳ نفر ثبت‌نام کردند که ۹۳۲ نفر معادل ۱۱ درصد، زن و ۷۵۷۱ نفر معادل ۸۹ درصد هم مرد هستند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز