عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: توجه به اقتصاد دانش‌ بنیان از نیازهای روز کشور است.

به گزارش مرور نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات شرکت‌ های دانش‌ بنیان و نوآورانه، اظهار کرد: توجه به اقتصاد دانش‌ بنیان از نیازهای روز کشور است.

وی افزود: همچنین یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توان جوانان فارغ‌التحصیل را مشغول به کار کرد، توسعه مؤسسات دانش‌بنیان است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: در شرکت‌های دانش‌بنیان، ایده‌های بسیار خوبی وجود دارد اما یکی از مشکلات اصلی آنان، بحث نقدینگی و تأمین مالی است که باید راهکارهایی برای حل این مشکل در نظر گرفته شود.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: هر سال در بودجه سنواتی، منابعی برای شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص داده می‌شود اما برخی از این منابع، صرف خریداری ساختمان و استخدام برخی افراد شده است که ما قطعاً طی یک تحقیق و تفحص، این موضوع را شفاف می‌کنیم.

وی تأکید کرد: لازم است که وام‌های قرض‌الحسنه در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآورانه قرار داده شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: خلاءهای قانونی بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که لازم است این قوانین اصلاح شوند و مسئله حائز اهمیت دیگر، آن است که دولتی‌ها باید محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را خریداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز