وزیر علوم گفت: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت قرار گیرند، اقتصاد و استقلال کشور را برای جوانان را تضمین خواهند کرد.

به گزارش مرور نیوز، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان فضای امید را در میان تحصیلکردگان و دانش‌آموختگان علمی فراهم کرد و این توجّه برکات زیادی را در پی خواهد داشت.

وی افزود: از سال‌های گذشته در حوزه دانش‌ بنیان در وزارت علوم و تحقیقات و حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زمینه و مسیر را فراهم کردیم، هر چند حمایت‌ها کافی نبود، اما با تلاش همکاران در مراکز دانشگاهی و رشد این موضوع به خوبی پیش رفت و پارک‌های علم و فناوری جایگاه جدیدی بود که بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان را مورد حمایت قرار داد.

وزیر علوم تصریح کرد: پارک‌ها با استقرار در همه استان‌ها و به تعداد بیش از یک پارک در استان از شرکت‌ها حمایت کردند، البته نیاز به حمایت‌هایی در زمینه معافیت‌های مالیاتی داریم و مجلس و دولت باید به این موضوع توجه داشته باشد.

غلامی با اشاره به بهترین حمایت از شرکت‌ های دانش‌بنیان حمایت از تولید آنها در بازار است بیان کرد: ورود کالا‌های مشابه را اگر کمبود هم داشته باشیم، باید متوقف یا محدود کرد تا شرکت‌ها بتوانند سر پا بایستند و محصولات را به بازار ارائه کنند، البته باید تسهیلاتی را برای صادرات محصولات آنها پیش‌بینی کرد.

او تاکید کرد: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط فعلی مورد حمایت و به ویژه در مورد محافظت از خطرات ایجاد شده در مسیر کار و فعالیت آن‌ها قرار گیرند، در آینده اقتصاد و استقلال کشور، تولید ثروت و اشتغال برای جوانان را تضمین خواهند کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در لایحه بودجه باید پیشنهاداتی را به موارد حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یافت، البته حوزه معاونت علمی و فناوری حمایت‌های مناسبی را مدّ نظر قرار داده و وزارت علوم هم در این راستا گام برمی‌دارد و انتظار داریم در بخش حمایت از تولید و بازاریابی این شرکت‌ها توجه ویژه داشته باشیم. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز