امام جمعه موقت تهران گفت: نظام اسلامی در سایه حضور و مشارکت مردم دفاع مقدس را به سکوی اقتدار ملت ایران تبدیل کرد و از بحران‌های سخت و تحریم‌های شکننده عبور کرده است.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در راهپیمایی گرامیداشت حماسه 9 دی یاسوج اظهار کرد: مهم‌ترین اصل در نظام اسلامی و جامعه دینی حضور، مشارکت و نقش آفرینی تعیین کننده آحاد جامعه اسلامی است. نظام اسلامی در سایه حضور و مشارکت مردم به طوفان قدرت‌مندی برای در هم کوبیدن نظام شاهنشاهی متکی به قدرت های جهانی تبدیل شد.

وی با بیان اینکه رکن اساسی نظام اسلامی ملت مسلمان هستند، اظهار کرد: نظام اسلامی در سایه حضور و مشارکت مردم دفاع مقدس را به سکوی اقتدار ملت ایران تبدیل کرد و از بحران‌های سخت و تحریم‌های شکننده عبور کرده است. ۹ دی ماه نماد حضور و مشارکت گسترده و عزت آفرین مردم بوده است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: ملت بزرگ، آگاه و بصیر هنگامی که رصد نمود دست ناپاک بیگانگان را در فتنه سخت مشاهده کرد و فتنه گران را رویاروی جریان اقتدار آفرین انقلاب اسلامی دید با همه قدرت و توان مقابل او ایستاد. ۹ دی نماد ایستادگی به موقع، موقعیت شناسی، زمان شناسی و قرارگرفتن در کنار سکان دار هوشمند انقلاب اسلامی برای برون رفت از تهدیدها و خلق فرصتی جدید برای انقلاب اسلامی  است.

ابوترابی تصریح کرد: در ۴ دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی با انواع تهدیدها توطئه‌ها و دسیسه‌های سخت نظامی و سیاسی روبه رو بوده است، اینکه توانسته ایم این تهدیدها را به فرصت برای اقتدار ملت ایران اسلامی تبدیل کنیم در سایه پیوند رهبر معظم انقلاب با امت اسلام و ملت ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: در سایه ۸ سال دفاع مقدس ایران اسلامی به قدرت بالنده علمی و سیاسی منطقه ای و فرامنطقه ای تبدیل شده است و این قدرت دفاعی ایران که نه تنها برای ایران اسلامی بلکه برای منطقه اقتدار، عزت و استقلال خلق کرده دستاورد پیوند ملت و امام خویش در دوران دفاع مقدس بوده است.

امام جمعه موقت نماز جمعه تهران عنوان کرد: هیچ کشور و دولتی نمی تواند در مقابل این تحریم‌های شکننده مقاومت کند و بر علیه هر کشور و دولتی بوده آن کشور و دولت را وادار به تسلیم می کرد اما ملت بزرگ ایران اسلامی تحریم های سخت را با بالندگی و عزت و بستری برای خلق اقتصاد مقاومتی متکی بر ظرفیت های داخلی تبدیل کرده اند.

ابوترابی تاکید کرد: در شرایطی که مردم به دلیل تحریم‌ها فشارهای بیگانه، ضعف های درونی دوران سختی را سپری می کنند و قدرت خرید مردم بخصوص طبقات ضعیف و متوسط به طور معناداری کاهش یافته، حوادث آبان ماه سال‌جاری و افزایش قیمت بنزین مردم به نحوه اعمال این تصمیم اعتراضات جدی داشتند، چرا با مردم گفت و گو نشده است و در جریان این تصمیم قرار نداشتند.

* وحدت ملی و پیوند ملت با رهبری راه غلبه بر مشکلات است

وی گفت: هر کشوری با چالش‌ها و مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روبه رو است اما کشوری می تواند از این چالش‌ها با قدرت بیرون برود که برخورددار از وحدت و انسجام مستحکم ملی برخورددار باشد. وحدت ملی و پیوند ملت با رهبر معظم انقلاب راه غلبه بر مشکلات، چالش‌ها و ضعف‌هاست و می توانیم به یک قدرت بزرگ اقتصادی قاره آسیا تبدیل شویم.

امام جمعه موقت نماز جمعه تهران با اشاره به انتخابات دوم اسفند ۹۸ افزود: این انتخابات با حضور موثر و گسترده مردم برگ ذرین دیگری در تاریخ سیاسی ایران خلق خواهد کرد.

ابوترابی اظهارکرد: دشمنان در حوادث آبان ماه از همه توان خود از جمله سرویس‌های اطلاعاتی، دلارهای نفتی و فضای مجازی استفاده کرده اند اما ملت ایران در کنار نظام اسلامی و رهبر مقتدر خود ایستاد.

وی بیان کرد: اگر دولت، مجلس و نهادهای تصمیم گذار از سرمایه‌های کشور به درستی استفاده کنند قطعا بر مشکلات اقتصادی فائق خواهیم آمد. در صورتی که سیاست های کلی مقام معظم رهبری در ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست های ذیل اقتصاد مقاومتی مورد توجه دولت مردان قرار گیرد بدون تردید در کم ترین زمان ممکن مشکلات اقتصادی به ظرفیت ها و فرصت های بالنده تبدیل خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز