نماینده ولی فقیه در ارتش گفت: به حکم شرع و عقل و تجربه تاریخی، تسلیم در برابر دشمنان حرام و اشتباهی مسلم و جبران ناپذیر خواهد بود و تنها راه حل نه در تسلیم بلکه در مقاومت حداکثری در برابر تهدید و تحریم حداکثری است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع دانشجویان مجتمع آموزشی شهید سرلشکر نامجوی نیروی دریایی ارتش در استان گیلان با تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) و تقدیر از اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری مناسب در این مجتمع آموزشی اظهار کرد: اجرای دلنشین و حماسی گروه سرود دانشجویان این مرکز، نشان دهنده انتقال فرهنگ انقلابی به نسل جوان ایران اسلامی است و به کوری چشم دشمنان که تصور می‌کردند اگر فضای انقلاب کهنه شود ارزش‌های انقلابی نیز کهنه خواهد شد؛ جوانان امروز ما که در دهه پنجم انقلاب هستند اگر انقلابی‌تر از نسل اول نباشند، کمتر از آن‌ها نیستند.

او افزود: الحمدلله امروز در ارتش جمهوری اسلامی ایران رابطه بین فرماندهان و کارکنان وظیفه، ارتباطی بسیار محترمانه و از جنس رابطه پدر و فرزندی است و البته انتظار این است که پدری کردن فرماندهان در حق سربازان در نقطه اوج آن یعنی صدر در صدی باشد تا جوان سرباز ما احساس کند که خدمت سربازی برایش مفید و موثر بوده و از خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح احساس رضایت داشته باشد.

حجت الاسلام محمدحسنی همچنین خطاب به سربازان نیز گفت: شما نیز باید در ارتباط خود با فرماندهانتان همواره رابطه پدر و فرزندی و یا رابطه برادری همچون رابطه حضرت ابوالفضل العباس (ع) و امام حسین (ع) قائل باشید. یعنی هر سربازی اگر فرمانده اش را همچون پدر معنوی خود تصور نماید، آن موقع است که تدبیر فرمانده را با دل و جان می‌پذیرد، زیرا معتقد است که پدر هیچگاه زیان فرزندش را نمی‌خواهد و به طبع آن اگر این رابطه معنوی دوسویه باشد، هم افزایی در یکان رخ خواهد داد.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران اسلامی گفت: وقتی دشمن برای تسلیم کردن ما بی رحمانه‌ترین تحریم‌ها را بکار می‌گیرد. هم تهدید و هم تحریم می‌کند؛ آیا ما باید تسلیم شویم؟ و آیا با تسلیم شدن مشکل تحریم‌ها و تهدید‌ها برطرف خواهد شد؟ اگر برطرف بشود که عقل سلیم می‌گوید تسلیم بشویم. اما آیا در طول تاریخ ملتی را سراغ دارید که با تسلیم در برابر دشمن مشکلاتشان حل شده باشد؟ از طرف دیگر هزاران نمونه مستند وجود دارد که با تسلیم شدن در برابر دشمن، خار و ذلیل و پشیمان شده اند.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه تصریح کرد: عدم تسلیم و سازش با دشمنان از سوی مردم و مسئولان ایران اسلامی به معنای لجبازی و کنار نیامدن با طرف مقابل نیست. اگر مسئولان ما یک درصد هم احتمال حل مشکلات را در پس مذاکره و معامله با دشمن می‌ دادند حتما این کار می‌کردند، اما به حکم شرع و عقل و تجربه تاریخی، تسلیم در برابر دشمنان حرام و اشتباهی مسلم و جبران ناپذیر خواهد بود و تنها راه حل نه در تسلیم بلکه در مقاومت حداکثری در برابر تهدید و تحریم حداکثری است.

او افزود: در دوران حیات پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز خداوند تنها راه مقابله با دشمنان را ایستادگی در برابر آنان و جهاد کبیر در برابر دشمن می‌داند. این راهبرد قرآن کریم است، زیرا هزینه مقاومت به مراتب کمتر از هزینه تسلیم خواهد بود. کسانی که تسلیم می‌شوند همه سرمایه‌های زندگی اعم از علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را ازدست می‌دهند. نمونه اش لیبی است که به محض تسلیم در برابر خواست آمریکا و از بین بردن مراکز نظامی و فناوری‌های موشکی و هسته اش، به کشوری ضعیف و ناتوان تبدیل شد. یا سازش برخی سران عرب با صهیونیست‌ها چه مشکلات و هزینه‌های اسف بازی را تا امروز برای مسلمانان کشور‌های منطقه به بار آورده است؛ لذا تسلیم جواب نمی‌دهد، ولی مقاومت جواب خواهد داد.

* نقش جوانان در پویایی، بالندگی و سازندگی کشور نقشی اساسی و محوری است

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسنی در ادامه با اشاره به نتایج ارزشمند مقاومت حداکثری در برابر تهدیدات و تحریم‌های دشمنان گفت: امروز در گام دوم انقلاب اسلامی، نقش جوانان در پویایی، بالندگی و سازندگی کشور نقشی اساسی و محوری است و ان شاء الله با تدابیر نورانی مقام معظم رهبری و همدلی و هم افزایی بین مردم و مسئولان و دلسوزان انقلاب اسلامی، ملت ما از شرایط فعلی با هوشیاری و بصیرت انقلابی که دارد موفق و سربلند عبور خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز