خطیب نماز جمعه تهران گفت: آمریکایی‌ها بدانند که فتح نکردند، بلکه روز به روز به سقوط نزدیک‌تر می‌شوند و اعلام می‌کنم که آمریکایی‌ها دیگر در تمام دنیا آرامش نخواهند داشت.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌ های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به  شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی  گفت: خبر جانگداز سردار رشید فدایی فاطمه(س) باعث شد آنچه برای امروز آماده کرده‌ بودم را تغییر دهم. من وقتی اولین بار او را دیدم در دهه اول محرم بود که ما را به کرمان دعوت کرد و دیدم خانه‌اش را برای عزاداری آماده کرده است.

وی افزود: ایشان دقیقاً در سن ۶۳ سالگی و پس از دقیقاً ۴۰ سال مجاهدت خستگی ناپذیر به شهادت رسید. او بارها تا مرز شهادت پیش رفت اما خدا خواست که او زنده بماند و در این مقطع از تاریخ اسلام داعش را نابود کند.

* شهادت سردار سلیمانی از سنگین‌ترین داغ‌ها بر قلب ولایت است

خاتمی با بیان اینکه سردار سلیمانی سرباز امام علی (ع) بود، اظهار کرد: سردار سلیمانی مالک اشتر ولایت بود. معتقدم از داغ های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ سردار قاسم سلیمانی است.

*آمریکایی‌ ها مطمئن باشند که خون سردار سلیمانی خواهد جوشید

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: بدون هیچگونه تردیدی راه او و کار او ادامه دارد. همرزمانش راه او را به فضل خدا ادامه می‌دهند و خواب راحت را از چشم ترامپ و اذنابش خواهند ربود. آمریکایی‌ها و به خصوص ترامپ مطمئن باشند که خون سردار سلیمانی خواهد جوشید و انتقامی از آنان خواهیم گرفت که روزشان را به شب سیاه تبدیل خواهد کرد. آمریکایی‌ها بدانند که فتح نکردند، بلکه روز به روز به سقوط نزدیک‌تر می‌شوند و اعلام می‌کنم که آمریکایی‌ها دیگر در تمام دنیا آرامش نخواهند داشت.

* وقتش است که مقاومت در عمل به آمریکایی ها بگویند یانکی ها گورتان را گم کنید!

وی تصریح کرد: الان به فضل خدا وقت آن است که منطقه از لوث وجود این موجودات موذی پاک و خلاص شود. الان وقتش است که مقاومت در عمل به آمریکایی ها بگویند یانکی ها گورتان را گم کنید!

خاتمی در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به برگزاری مراسم نهم دی در کشور، اظهار کرد: آفرین بر مردم و به ویژه مردم تهران که به صحنه آمدند و بار دیگر با ولایت تجدید میثاق کردند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به حوادث عراق اظهار کرد: آنچه انجام شد تجاوز به یک ملت و به خطر انداختن امنیت یک ملت است که سبب شهادت بزرگان شده و ما این موضوع را به مردم ایران و عراق تسلیت میگویم. جریان حزب الشیطان که آمریکا سردمدار آن است و رژیم صهیونسیتی، عربستان و امارات حامی آن هستند در این اتفاقات نقش داشته اند و از آن سو حزب‌الله جهان اسلام که رهبری انقلاب سردمدار آن است جانانه این جنایت را محکوم کردند و لبنان، یمن و حشدالشعبی از این موضع حمایت کردند.

خاتمی با بیان اینکه داعش یعنی آمریکا و آمریکا هم‌معنای داعش است، تاکید کرد: آنان دروغ گفته و می گویند که ضدداعش هستند این دو باهم یکی هستند و این کار آمریکا انتقام آنان از سردار سلیمانی و حشدالشعبی برای نابودی داعش بود.

وی با بیان اینکه حمله مردم عراق به سفارت آمریکا به دلیل تجاوز آنان به این کشور است، گفت: عدو سبب خیر شده است و وقتش است که الان ریشه امریکا در عراق کنده شود و زمینه اخراج آنان از این کشور فراهم شود و تا خروج آخرین نیروی آمریکایی از عراق ادامه یابد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه ترامپ تا روزی یک دروغ نگوید نشئه نمی‌شود، تصریح کرد: این آدم‌نما مثل مرغ نجاست‌خوار می‌ماند که تا نجاست نخورد نشئه نمی‌شود، گفت که ایران در ماجرای حمله به سفارت آمریکا در عراق نقش داشته است اما رهبری با صراحت حرف او را رد کردند و امروز هم در پیام خود تاکید کردند که زمامداران آمریکا بی‌خرد هستند. این درست است و باید دشمن را تحقیر کرد چرا که شایسته آن است.

خاتمی با اشاره به انتخابات مجلس اظهار کرد: فضای کشور انتخاباتی شده است و انتخابات نماد جمهوریت نظام و مردم سالاری دینی است اما هرکه از راه رسید و گفت کاندیدا است که نمی گویند بفرما! ما هم حساب و کتابی داریم. هیئتهای نظارت باید فقط و فقط قانونمداری را پیشه کنند.

وی تأکید کرد: تأییدصلاحیت‌شدگان نیز قانونی عمل کنند، نه دروغ بگویند نه باغ سبز دروغین به مردم نشان دهند و نه پیش از شروع تبلیغات دست به تبلیغ بزنند. همه این کارها ممنوع است و شورای نگهبان هم تا آخرین لحظه حق ردصلاحیت دارد، پس خواهشم این است که به خوبی رفتارهای تایید صلاحیت شدگان را کنترل کنند و نظارت داشته باشند.

خاتمی در پایان اظهار کرد: البته کسانی که ردصلاحیت شدند بدانند که معنایش این نیست که اگر به درد مجلس نمی خوردند جای دیگری نمی‌توانند فعالیت کنند بلکه ممکن است در سطح دیگری و در جایگاه دیگری بتوانند حاضر شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز