مصوبه قبلی شورای عالی در مورد چک‌ های تضمینی بانکی در جلسه امروز شورای هماهنگی اقتصادی تمدید شد.

به گزارش مرور نیوز، چهل و چهارمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی روز شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضای شورا تشکیل شد.

در آغاز جلسه، با گرامیداشت یاد و مجاهدت‌های سردار شهید سلیمانی، از اعلام موضع معنادار و وحدت‌ آفرین اقشار مختلف مردم در محکوم کردن جنایت دولت آمریکا قدردانی شد و بر ادامه راه استقامت در مسیر عزت و استقلال و پیشرفت کشور تأکید شد.

در این جلسه، مهم‌ترین مسائل و تحولات اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای حفظ ثبات و مدیریت بازار پول و ارز کشور، برنامه‌های در دست اجرای این بانک را برای تامین نیاز‌های واقعی مردم و واحد‌های تولیدی تشریح کرد.

همچنین وزیر امور اقتصادی و دارائی ضمن ارائه گزارشی از رشد ۱۱۰ درصدی حجم بازار سرمایه در سال جاری، اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار برای تامین ثبات و رشد متناسب با تولید کشور را برشمرد.

شورایعالی با ارزیابی مثبت از حضور فعال صندوق تثبیت بازار سرمایه، اجرای کامل مصوبه قانونی مربوط به سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی در این صندوق را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه جلسه، بانک مرکزی، گزارشی از اجرای مصوبه قبلی شورایعالی در مورد چک‌های تضمینی بانکی در طول سال گذشته ارائه کرد شورا با توجه به آثار مثبت آن در افزایش شفافیت بانکی و مقابله با پولشویی، که موجب شده است بیش از ۹۸ درصد چک‌های تضمینی صادر شده، توسط گیرندگان در فرصت معین وصول شود؛ ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در بررسی لایحه ارائه شده به مجلس، مصوبه قبلی را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

همچنین سازمان برنامه و بودجه در ادامه پیشنهاد‌های خود برای اصلاح ساختاری بودجه، طرح مربوط به مولدسازی دارایی‌های دولت را ارائه کرد و پس از بحث و بررسی، ادامه بررسی‌ها در این مورد، به جلسه آینده موکول شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز