‌مراسم استقبال از پیکر مطهر سردار شجاع و دلاور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حرم رضوی با حضور پرشور مردم مشهد برگزاری شد.

به گزارش مرور نیوز، پیکر مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس شد.

پیکر مطهر این شهدا بلافاصله قرار است به میدان 15 خرداد مشهدمقدس منتقل شود و سپس از آنجا به سمت بارگاه منور رضوی تشییع شود.

پیکر پاک شهیدان جبهه مقاومت ‌سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان این دو شهید سرافراز پس از تشییع در نجف راهی ایران شدند و مردم شهید‌پرور خوزستان در اهواز پیکر پاک سیدالشهدا مقاومت را با ندای یا حسین تشییع کردند‌.

‌پیکر مطهر سردار مدافع حرم اهل بیت (ع) در سرزمین کربلای ایران به مانند نگینی بود که مردمان شجاع خوزستان در بر گرفته بودند و از رشادت و ایثارگری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل کردند.

‌اما از ساعات اولیه صبح و ساعت‌ها قبل از آغاز مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی و هم‌رزمانشان، زائران و مجاوران ولایتمدار و شهید‌پرور مشهد در حرم مطهر رضوی و میدان پانزده خرداد گرد آمده‎اند. جمعیت کثیری از مردم مشهدمقدس در حال حاضر در میدان 15 خرداد مشهد از ساعتی قبل حضور پیدا کرده و مشغول عزاداری هستند.

‌مراسم استقبال از پیکر مطهر سردار شجاع و دلاور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حرم رضوی با حضور پرشور مردم مشهد در حال برگزاری است.

خیابان‌های منتهی به محل مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی، مملو از جمعیت است؛ هر لحظه به تعداد جمعیت افزوده می‌شود و مردم در حال عزاداری هستند.

مردم امروز در سوگ از دست دادن سردار خود میزبان عزاداران هستند؛ برپایی ایستگاه‌های صلواتی مردمی، نوحه‌خوانی و سوگواری، قرائت زیارت عاشورا و … از برنامه‌های مردمی است که در مسیر مشاهده می‌شود.

* حضور میلیونی مردم مشهد برای تشییع پیکر سپهبد سلیمانی

در حال حاضر تمامی خیابان‌های منتهی به بارگاه منور رضوی مملو از حضور زائران و مجاوران است و هر لحظه بر تعداد جمعیت نیز افزوده می‌شود.‌

در حالی که تا ساعتی دیگر پیکر مطهر سپهبد سلیمانی قرار است در مشهدمقدس تشییع شود حضور مردم مشهد در این مراسم میلیونی شده ‌و هر لحظه بر تعداد جمعیت نیز افزوده می‌شود.

* آغاز مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در مشهد

مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت از دقایقی قبل در محل میدان 15 خرداد مشهد مقدس آغاز شد.

همچنین دقایقی قبل پیکر مطهر سپهبد سلیمانی و همرزمانش وارد فرودگاه مشهدمقدس شد و قرار است به میدان 15 خرداد منتقل شود.

حضور میلیونی مردم مشهد در میدان 15 خرداد از جمله نکات بارز این مراسم است.

سخنران مراسم پایانی تشییع پیکر سپهبد سلیمانی، سردار اسماعیل قاآنی ؛ فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

 

امروز مشهد مقدس یکصدا و یکرنگ ‌تنها ‌فریاد "مرگ بر عاملان این جنایت" به گوش می‌رسد‌‌. مردم شهیدپرور مشهد با شعارهای  " خون سلیمانی حیات بخشید ما را از فتنه‌ها نجات بخشید" ، " فاتحه‌ای برای خود بخوانید منتظر پاسخ ما بمانید" و... ، پیکر پاک این شهدا را تا حرم مطهر رضوی بدرقه می‌کنند.

پرچم ها و پلاکاردهایی با شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «لبیک یا حسین(ع)»، "سربند و پلاک و چفیه برداشته‌ایم تا کاخ سفید را سیه پوش کنیم"، "گرچه مردان قبیله همه کشته شدند توی گهواره چوبی پسری هست هنوز"، "رفته سردار نفسی تازه کند برگردد چون ظهور گل نرگس پیداست"، "نمی‌شود هم ترور حاج قاسم را محکوم کرد هم به FATF پیوست"، "شهادت حاج قاسم باید میخی باشد بر تابوت FATF" و تصاویری از مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی در دست این مردم عزادار، نشان از درک «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» است، امروز از نظر این مردم یزید زمان رئیس جمهور پلید آمریکا است و فقط خدا می‌داند چه نفرتی از آمریکا و تمام دنباله‌هایش در بین این مردم موج می‌زند.

تشییع سردار سلیمانی در مشهد

ازدحام جمعیت به قدری است که راه رفتن را سخت کرده، مسیرهای میدان پانزده خرداد تا میدان بسیج و از آنجا تا حرم، مملو از جمعیتی است که برای وداع با مردی آمده‌اند که جان و ناموس شان را به او مدیونند.

* نوحه‌‌خوانی میثم مطیعی در میدان 15 خرداد مشهد

میثم مطیعی، مداح اهل بیت(ع) در جمع میلیونی مردم مشهدمقدس در محل میدان 15 خرداد در حال نوحه‌سرایی است. ‌

* جمعیت تشییع‌کنندگان غیرقابل شمارش است

حضور مردم مشهدمقدس در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت فراتر از تصور و شمارش است. در حال حاضر جمعیت مردم در مراسم میلیونی شده است.

بسیاری از حاضران در این مراسم معتقد هستند چنین جمعیتی را تابه‌حال در مشهد ندیده‌اند و این حضور میلیونی بی‌سابقه است.

* شعار «علمدار خوش آمدی در مشهد» طنین‌انداز شد

همزمان با ورود پیکر مطهر شهدای مقاومت به میدان 15 خرداد مشهدمقدس شعارهای استکبارستیزانه مردم مشهدمقدس طنین انداز شده است. شعارهایی همچون سلام عزیز پرپرم و یا علمدار خوش آمدی به مشهد و سلام مدافع حرم اینک در مشهد طنین‌انداز شده است.

* پیکر پاک شهدای مقاومت روی دست مردم مشهد

پیکر شهدای مقاومت اینک روی دست مردم مشهد قرار گرفته و شور و حال عجیبی در میدان 15 خرداد مشهدمقدس حاکم شده است. در حال حاضر پیکر مطهر این شهدا روی دست مردم به سمت بارگاه منور رضوی در حال تشییع است. مردم مشهد امروز سنگ تمام گذاشته‌اند و حضوری میلیونی را به ثبت رسانده‌اند.

تشییع در مشهد

* یک مشهد در خیابان امام رضا(ع) جمع شد

در حال حاضر جمعیت تشییع‌کننده پیکر مطهر شهدای مقاومت در مسیر حرکت به سمت حرم منور رضوی هستند و از دقایقی دیگر قرار است پیکر مطهر این شهدا در بارگاه منور رضوی تشییع و طواف داده شود.

پیکر سردار دل‌ها همچنان بر دست مردم مشهدمقدس است و به سمت حرم منور رضوی در حرکت؛ تا لحظاتی دیگر نیز پیکر سپهبد سلیمانی وارد بارگاه رضوی خواهد شد.

هوا رفته رفته تاریک می‌شود؛ حالا همانطور که کاروان عشق به حرم مطهر نزدیک و نزدیکتر می‌شود، مردم با شعار «یا امام رضا، قاسم رسید از کربلا» سردار دل‌ها را به سمت حرم مشایعت می‌کنند.

هوا تاریک شده است و مردم با در دست داشتن شمع، صحنه‌هایی بی‌نظیر را خلق کرده‌اند که وصف‌ناشدنی است. حالا فریادهای «بسم‌الله القاصم الجبارین» است که گرد تا گرد حرم امام رئوف را گرفته است و فریاد خون‌خواهی سردار مقاومت است که به آسمان مشهدالرضا (ع) بلند شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز