مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: بدون شک مردم عراق ساکت نخواهند نشست، همان طوری که مردم ایران، سایر کشورهای منطقه و جبهه مقاومت ساکت نخواهند نشست.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: به رهپویان راه مقاومت می‌ گوئیم که بزودی زود انتقام خون شهید سردار سلیمانی را خواهیم گرفت.

ولایتی افزود: آمریکایی‌ها و دیگران باید بدانند که اگر راه خود را ادامه دهند منطقه غرب آسیا ویتنام دیگری برای آنان خواهد شد.

وی اظهارداشت: تاریخ منطقه از امروز که روز شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی است به شکل دیگری رقم خواهد خورد و به لطف خدا صفحه جدیدی که صفحه پیروزی ملل اسلامی و ایران است در تاریخ معاصر باز خواهد شد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: منطقه غرب آسیا یا خاورمیانه همواره چهار راه حوادث سیاسی عالم است و هر اتفاقی در این منطقه بیفتد واکنش آن در تمام عالم خواهد بود و بدون شک هر نوع تغییر موازنه در این منطقه تأثیر جهانی خواهد داشت.

وی افزود: آمریکایی‌ها، متحدان و دنباله روهای آنان در منطقه بدانند با کاری که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با بلاهت، سفاهت و وحشی گری کرده است این توازن حساس و بسیار شکننده منطقه بهم خورده و به صورت دیگری معادلات منطقه شکل می‌گیرد، که به یقین به نفع آمریکا و متحدانش در منطقه نیست.

ولایتی اظهارداشت: آمریکایی‌ها اگر از این منطقه عزیمت کنند، صدمات کمتری خواهند دید و اگر بمانند بی تردید باتلاقی بدتر از ویتنام برای آنان خواهد شد.

وی تصریح کرد: بدون تردید مردم عراق دیگر اجازه نخواهند داد پایگاه‌های آمریکا در این کشور بماند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: ماهیت آمریکایی‌ها با ترور سردار سلیمانی بیشتر از گذشته برای همگان روشن شده است و بدون شک مردم عراق ساکت نخواهند نشست، همان طوری که مردم ایران، سایر کشورهای منطقه و جبهه مقاومت ساکت نخواهند نشست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز