تشییع پیکر شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حسین پورجعفری از میدان آزادی شهر کرمان به سمت میدان شهدا آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز،  تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و حسین پورجعفری با حضور پرشور و میلیونی مردم از میدان آزادی شهر کرمان به سمت میدان شهدا آغاز شد.

در این مراسم پیام مقام معظم رهبری پیرامون شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی توسط حجت السلام علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان کرمان قرائت شد.

جمعی از مردم قدردان کرمان از ساعات اولیه در گلزار شهدا تجمع کرده اند پس از نماز صبح گروه، گروه به سمت مسیر تشییع حرکت کردند.

مردم شهر کرمان از شب گذشته در مسیر تشییع سردار شهید حاج قاسم ایستاده‌اند و نیروهای امنیتی مسیر منتهی به محل تدفین بسته و اجازه حضور مردم را نمی دهند.

پیکرهای مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری وارد میدان آزادی شد. میلیون‌های عزادار در آئین تشییع این شهدای گران‌قدر حضور دارند.

مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان

مردم با سردادن شعار انتقام انتقام، نبرد با آمریکا، ای لشکر صاحب زمان آماده باش، تاکید می‌کنند که آرمان‌های سردار سلیمانی را ادامه می‌دهند.

مردم کرمان عکس‌های حاج قاسم را در دست دارند و پرچم قرمز در دست دارند و همگی با هم یک فریاد را بلند کرده‌اند؛ اینجا مردم انتقام می‌خواهند و بر تن فرزندان خود لباس رزم پوشیده‌اند.

هنوز پیکرها به تقاطع ولیعصر نرسیده‌اند و مردم در طول ۱۱ متر مسیر در انتظار فرمانده هستند.

در چهارراه طهماسب آباد مردم در انتظار پیکرها هستند و به‌زودی ماشین حامل به این بخش از شهر خواهد رسید در تقاطع ولیعصر مردم بر روی پل هوایی ازدحام کرده‌اند و هم‌محله‌ای هوای حاج قاسم در انتظار هستند.

در چهارراه کاظمی نیز مردم اشک‌بار در انتظار ایستاده‌اند و نظم و همیاری مردم در همه بخش‌های شهر دیده می‌شود.

 اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور در میدان آزادی شهر کرمان، در مراسم وداع با پیکرهای مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سرتیپ شهید حسین پورجعفری شرکت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز