رییس مجلس گفت: تاسف‌آور است که در زمانه فعلی با رییس جمهوری در آمریکا مواجه هستیم که علاقه‌مند است واقعیات را درست درک نکند.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی رییس مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی در تهران، گفت: روز گذشته جهانیان با پدیده‌ای عجیب و منحصر به فرد مواجه شدند. مراسم تشییع پیکر پاک شهید قاسم سلیمانی و همراهان فداکارش چه در عراق و شهرهای بغداد، کاظمین، کربلا و نجف و چه در خوزستان، مشهد، تهران و قم و امروز در کرمان چیزی نبود جز اقیانوس بیکران حضور مردم مسلمان که خشم خود را در مورد جنایت آمریکا اینگونه بروز دادند.

وی ادامه داد: این هنگامه حضور مردمی در سایر استان‌های ایران نیز اعجاب‌گونه ظاهر گردید و در سایر کشورها نظیر هند، پاکستان، نیجریه، لبنان، یمن، ترکیه و برخی کشورهای اروپایی و حتی در خود آمریکا شاهد انزجار از رفتار سفاکانه آمریکا بودیم. آمریکایی‌ها چه پیام این خروش میلیونی را بفهمد یا خود را به خواب بزنند تاثیری در واقعیت بیرونی نمی‌گذارد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تنها اگر صدای ملت‌های منطقه را بشنوند خود را از هزینه‌های بیشتر رهانیده‌اند. اجمالا باید در یک عنوان کلی جلوه این حضور تکان‌دهنده مردمی را نه به دخالت آمریکا در منطقه نه به اقدامات تروریستی آمریکا نه به چپاول منابع منطقه نه به تحقیر ملت‌ های مسلمان نه به جنگ‌طلبی آمریکا دانست. تاسف‌آور است که در زمانه فعلی با رییس جمهوری در آمریکا مواجه هستیم که علاقه‌مند است واقعیات را درست درک نکند و با توهمات ملت خود را دچار مخاطره نماید. یک‌بار اعلام کرد که باید حاج قاسم را در سال‌های پیش حذف می‌کردیم معنای آن افتخار به شغل تروریستی و تداوم آن است.

لاریجانی ادامه داد: یک‌بار اعلام کرد که مردم ایران و عراق از اقدام آمریکا خوشحالی کردند. حال آقای ترامپ فهمیدید چقدر بی‌ربط توییت می‌کنید و فاصله بین واقعیت و تحلیل‌ها و توهماتی که میان اقدامات شماست چقدر زیاد است؟ اخیرا صحبت نسنجیده دیگری زده است که ۵۰ نقطه فرهنگی ایران را بمباران می‌کند وقتی از وی جویا شدند چرا بخش فرهنگی را انتخاب کردید فضاحت‌بارتر پاسخ داد که بخش‌های فرهنگی که میراث تمدنی ایران است در تیررس نظامیان قرار می‌دهم و هرچه وزیر خارجه بی‌خرد تلاش کرد سخنان بی‌معنای او را روتوش کند موفق نشد و مجددا همان عبارات مبتذل را بیان کرد. اصلا اگر هم چنین غلطی را کردی که نمی‌توانی اما چه حوادثی رخ می‌دهد؟ مثلا ایرانیان بی‌تمدن می‌شوند؟ به نظر می‌رسد ایشان بین نمادهای تمدنی و قمارخانه‌ها و کازینوهای خود چندان فرقی قائل نیست. نمادهای تمدنی همان‌گونه که از اسم آنها پیداست نماد هویت معنوی است که ایرانیان دارای آن هستند. با زدن نمادهای فرهنگی، ماهیت واقعی دارایی ایرانیان زدوده می‌شود.

وی ادامه داد: او این فهم را ندارد که این نمادها میراث معنوی کل بشریت است. همین تصمیمات در رفتارهای ناشیانه برای مردم منطقه یک راه جز مقاومت باقی نگذاشته است و در واقع حرکت عجیب روزهای اخیر یک رفراندوم برای مسیر مقاومت تلقی شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز