رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بی‌تردید جمهوری اسلامی ایران در کنار تلاش‌های سیاسی و حقوقی برای اخراج آمریکا از منطقه، انتقام سختی را از آمریکا خواهد گرفت.

به گزارش مرور نیوز، ژنرال شایگو وزیر دفاع روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که عصر روز گذشته انجام شد، تاکید کرد: سپهبد قاسم سلیمانی قهرمان ملی است و نقش بسیار مهمی در شکست تروریسم در سوریه و عراق داشت.

ژنرال شایگو اضافه کرد: ترور شهید سلیمانی، اقدامی بی سابقه در بین کشورها بوده و این اولین باری است که یک مقام ارشد توسط یک کشور دیگر بدون هیچ دلیلی در خاک کشور ثالثی ترور می‌شود.

وی تصریح کرد: اقدام تروریستی علیه سردار سلیمانی، عملیاتی بسیار خطرناک بود که مخالفت مردم جهان و حتی مردم اروپا و آمریکا را به همراه داشت. واقعیت این است که آمریکا بدون هیچ دلیلی به خود حق مداخله در امور دیگر کشورها را داده است.

سردار سرلشکر باقری نیز در این تماس تلفنی اعلام کرد: اقدام جنایت آمیز آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید سلیمانی، مبدا تحولات بزرگی در منطقه خواهد بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، روسیه و همه کشورهای آزاد و مستقل جهان باید در مقابل آمریکا بایستند و اجازه تکرار اینگونه اقدامات را ندهند.

سرلشکر باقری گفت: مردم ایران با حضور میلیونی خود در تشییع پیکر پاک شهید سلیمانی خواستار اقدامات قاطع علیه آمریکا در قبال این جنایت شده‌اند و بی‌تردید جمهوری اسلامی ایران در کنار تلاش‌های سیاسی و حقوقی برای اخراج آمریکا از منطقه، انتقام سختی را از آمریکا خواهد گرفت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: آمریکایی‌ ها نتیجه این اقدام جنایتکارانه خود را خواهند دید و این جمهوری اسلامی ایران است که زمان و مکان و چگونگی این اقدام را تعیین خواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز