دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: سیاست تحریم و فشار در مقابل اراده مصمم مردم شکست خورده است و به فضل الهی خون شهیدان ملت ایران و عراق پایمال و ضایع نخواهد شد

به گزارش مرور نیوز به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت لشکر  عاشورا که در محل ستاد سپاه عاشورا برگزار شد، در جمع رزمندگان دفاع مقدس  و نیروهای کادر سپاه  با بیان نقش آفرینی تبریز در طول تاریخ معاصر ایران اظهار کرد: مردم مومن، هوشمند و شجاع تبریز  و آذربایجان در طول تاریخ معاصر همواره ستون مستحکم استقلال ایران بوده اند و آذربایجان از گذشته دیار محبان ولایت و پیشگام و پیشقدم و خط شکن در نهضت ها و انقلاب‌های معاصر ایران و بطور خاص پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

سرلشکر صفوی افزود: در ماجرای ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همرزمانشان، مردم تبریز محور و پیشران  به حرکت اصلی در کشور شدند. اقدام مردم تبریز تکثیر روح انقلابی در اتمسفر جامعه بود و تعطیلی بازار نشان از همان حرکت آشکار در مسیر انقلاب است.

* مردم در چند روز گذشته تمام محاسبات دشمن را بر هم زدند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: در چند سال گذشته اراده دشمن برای تغییر محاسبات مسئولان متمرکز بود، اما مردم در چند روز گذشته تمام محاسبات دشمن را بر هم زدند و حماسه مردم در این چند روز تابلوی بلندی از وفاداری مردم به انقلاب  اسلامی و ارزش‌های الهی بود.

سرلشکر صفوی ادامه داد: فضای عمومی آذربایجان و کشور در حادثه اخیر نشان از خیزش عمومی برای انتقام از دشمن دارد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه و در تحلیل شرایط محیط سیاسی امنیتی غرب آسیا و ایران و آمریکا بیان کرد: عملیات تروریستی شهادت سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و سردار دیگر اسلام ابومهدی المهندس، جانشین فرماندهی نیروهای حشد الشعبی عراق نشان دهنده  شکست راهبردی سیاسی، امنیتی ایالات متحده آمریکا و متحدانش در مقابل جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا است. شبکه تروریسم بین الملل دولتی، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و موساد رژیم صهیونیستی با محاسبات و برآورد غلط طراحی و اقدام به این عمل جنایتکارانه کردند.

وی افزود: رئیس جمهور نادان آمریکا و وزیر خارجه جنایتکار و نظامی‌های تروریست آمریکا بعد از تحریم ها و فشارهای چند سال گذشته بر علیه ملت مظلوم ایران، اکنون به بن بست رسیده اند و دست به عملیات بزدلانه و تروریستی که خارج از عرف و قوانین بین الملل است می‌زنند و افکار عمومی مردم جهان و منطقه و افکار عمومی مردم و نخبگان آمریکا را بر علیه سیاست‌های آمریکا بر می انگیزانند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: سیاست تحریم و فشار در مقابل اراده  مصمم مردم شکست خورده است و به فضل الهی خون شهیدان ملت ایران و عراق پایمال و ضایع نخواهد شد و به برکت همین خون‌های شهیدان یک منظومه تغییرات اساسی فرهنگی، امنیتی و سیاسی در منطقه غرب اسیا و خاورمیانه قدیم و جدید  شکل خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز