فرمانده کل سپاه گفت: این امت و ملت با افتخار پیش می رود و دشمنان ما افسرده و پوسیده و مضطرب هستند.

به گزارش مرور نیوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه  در کنگره ملی سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر که پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: مردم بوشهر مومن و انقلابی و متقی هستند و شاید باران رحمتی که در روزهای گذشته بارید نشانی از خلوص این مردم است، آسمان و زمین این سرزمین محل نزول رحمت و نصرت الهی است.

وی ادامه داد: شهدا حجت خدا روی زمین و تندیس زنده فداکاری، و فاتحان قله های سعادت هستند. آنها همانگونه که خداوند فرمود شهدا ستون های مستحکم امنیت، عزت، شرف و کرامت شما هستند و صخره های سرسختی هستند که این ملت و استقلال آن و عظمت آن به این صخره های مستحکم متکی است. 

فرمانده کل سپاه بیان کرد: شهدا صخره های سختی هستند که جامعه تا همیشه به آن متکی است و امروز آنها هستند که از این کشور پاسداری می کنند. نگهبانان واقعی که روح مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن را به عنوان یک فرهنگ در جامعه ما جاری ساختند. شهدا آموزگار معانی بلند برای بشریت هستند. همه مرگ را می چشند و شهیدان ما زندگی را و این سودای دل انگیزی است با خداوند متعال. 

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: آنگاه که آمریکایی ها در طبس به طوفان شن گرفتار شدند نشانه ای از نزول نصرت الهی بود که امام فرمود شن ها مامور خدا بودند. وقتی ملت ایران از جنگ بزرگ جهانی ۸ ساله عبور کرد همه جا تجلی حضور این نصرت ها بود که ملت ایران از شکوه ظاهری امپراتوری ها نترسیدند و عقب ننشستند. 

* آتش خمپاره های فرهنگی بر قلب جوانان ما می بارد 

وی تاکید کرد: امروز ما شاهد تهاجم فرهنگی هستیم و آتش خمپاره های فرهنگی بر قلب جوانان ما می بارد تا آنها را از اسلام دور کند و در خیابان ها در مقابل نظام قرار دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: دشمن تمام تمهیدات عملیات روانی خود را به کار برد تا قلب ها را بلرزاند و مردم ما را بترساند و تردید ایجاد کند اما مردم ثابت قدم تر شدند و اقتدار ایرانی را در جهان به نمایش گذاشتند.

* نظام و جبهه مقاومت در یک جبهه سرسختانه باز هم دشمن را در هم کوبید

وی تصریح کرد: نظام و جبهه مقاومت در یک جبهه سرسختانه باز هم دشمن را در هم کوبید و از هر جبهه ای که وارد شدند راه بسته شد چون خداوند اجازه غلبه کفار بر مومنان را نمی دهد. 

سرلشکر حسین سلامی افزود: حقایق قرآن به واقعیت های روی زمین تبدیل شد تا همه حقانیت این انقلاب بزرگ را در میدان مبارزه وسیع اما نابرابر ببینند. دشمن در میدان های زیادی چه مستقیم و چه غیرمستقیم شکست خورد و تنزل یافت اما هیچ کاری نتوانست انجام دهد.

وی یادآور شد: تاریخ این نبرد ۴۱ ساله سرشار از صفحات درخشان پیروزی های بی نظیر و راهبردی و شکست سیاست های دشمن است. 

فرمانده کل سپاه بیان کرد: دشمنان با ترور سردار سلیمانی گمان کردند که مقاومت پایان می گیرد اما ملت ایران دریای مقاومت شدند و همه آمدند. همانند روحی در یک بدن و میلیون ها ایرانی زیر تابوت سردار سلیمانی را گرفته و آمریکای جنایتکار را نفرین می کردند و به دنبال یک انتقام بزرگ بودند. 

وی اظهار کرد: دشمن تهدید کرد ۵۲ نقطه فرهنگی ایران را مورد هدف قرار می دهد اما مردم از هیچ چیزی نمی ترسیدند و در خیابان ها تصویر سراسر ننگ آمریکا را زیر پا گذاشتند و جهان اسلام انرژی جدیدی برای یک مقابله جدید به دست آورد و مبارزه با آمریکا با شهادت سردار بزرگ ما جهانی شد البته این سنت آمریکا است و همیشه بنا بر اشتباهاتشان شکست می خورند.

فرمانده کل سپاه ایران عنوان کرد: آنها بر طبل جنگ می کوبیدند تا بتوانند خود را از انتقام سخت ملت نجات دهند اما آن عملیات استثنایی تاریخ که با رمز یا زهرا آغاز شد همه محاسبات دشمن را در هم ریخت و به اعتبار ملت ایران در ارتفاع بلند جهان افزود.

* دیگر دشمن به جنگ فکر هم نمی کند

سرلشکر سلامی ادامه داد: ملت ایران دوباره همان شکوه پیشین را به نمایش گذاشتند و طبل جنگ خاموش شد، مردم ایستاده اند و ما اکنون با آرامش پیش می رویم و می دانیم که دیگر دشمن به جنگ فکر هم نمی کند. این آزمون دقیق و معیار کامل و میزانی قابل اعتنا برای ارزیابی قدرت ملت ایران بود.

* ما برای پیشرفت کشور عجله داریم

وی تاکید کرد: همه اشرار بدانند و از شرارت دست بردارند، رژیم های غاصب بدانند و به جنگ فکر نکنند؛ ما به پیشرفت و آینده ای درخشان و سعادت جامعه می اندیشیم. من باز هم به عنوان خادم و سرباز شما می گویم که با آرامش روزگار را سپری کنید. ما برای پیشرفت کشور عجله داریم و دیگر در هیچ عرصه ای نگران نیستیم. دشمن را پشت سر گذاشته ایم و مستقل و در حال پیشرفت و عزیز و سربلند و سرافراز هستیم و با شناخت عمیق از انتهای تفکر دشمن، ایران را به ساحل سعادت هدایت می کنیم. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: این امت و ملت با افتخار پیش می رود و دشمنان ما افسرده و پوسیده و مضطرب هستند. آنها خود آب در لانه هایشان ریختند و سیلابی در جهان در گرفته که در آینده ای نه چندان دور آنها را با خود خواهد برد. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز