مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی بر استمرار حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تاکید کرد.

به گزارش مرور نیوز، عدنان محمود سفیر جمهوری سوریه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار ضمن محکوم کردن ترور سردار سپهبد سلیمانی توسط دولت عصیان گر آمریکا تصریح کرد: سردار سپهبد شهید سلیمانی در کنار دولت و ملت سوریه در عرصه مبارزه با تروریسم کارنامه درخشانی را خلق کرد که به استقلال و رهایی سوریه از چنگال تروریسم انجامید.

وی از ابراز همدردی و پیام های تسلیت مقامات سوری و حضور انبوه مردم سوریه در گرامیداشت مقام سردار سلیمانی قدردانی کرد.

مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی بر استمرار حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند.

امیرعبداللهیان افزود: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیئت ها و تداوم گفت وگوها میان نمایندگان پارلمان دو کشور، استقبال می‌کند.

وی در پایان این دیدار گفت: امیدواریم بحران در «ادلب» که در نتیجه ی حضور تروریست‌ها در این منطقه ایجاد شده است به زودی حل و فصل شود و این استان به دامان مردم حاکمیت مرکزی سوریه بازگردد.

* ایران اثبات کرده که به خوبی تمام بحران ها را تبدیل به فرصت می کند

«عدنان محمود» نیز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی گفت: بی‌تردید نقش محور مقاومت در منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی کمرنگ نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران اثبات کرده است که به خوبی تمام بحران ها را تبدیل به فرصت می کند.

وی با تحلیل از نقش مهم و سازنده مقام معظم رهبری و درایت ایشان و مسئولان ایرانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و در نهایت پیروز میادین سیاسی و بین‌المللی بوده است.

در این دیدار طرفین ضمن ارائه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پیرامون موضوعات و مسائل مشترک در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اهمیت همکاری‌های منطقه‌ای و پارلمانی تبادل نظر کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز