گفت: دشمن در تلاش است تا با ظاهرسازی و فریب، بر قلب‌ها تصرف پیدا کند و این موضوع را جزو اهداف خود قرار داده است.

به گزارش مرور نیوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش سراسری فرماندهان بسیج با بیان اینکه بسیج یک هویت اخلاقی است، گفت: بسیج میدان تجمیع تمام مراتب انسانی است و باید چنین محیطی را به بهترین شکل ممکن بسازیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن به مردم خدمت رسانی کنیم.

وی از بسیج به عنوان محلی برای تربیت صالحان، عابدان نام برد و گفت: به طور قطع افرادی که در چنین فضای معنوی رشد می‌کنند، می‌توانند برای خدمت به کشور و انقلاب اسلامی آماده شوند.

فرمانده کل سپاه بسیج را مدرسه عشق و کانون تعلیم، تربیت و ساخت شخصیت جوانانی که بعنوان الگوی جامعه شناخته می‌شوند، توصیف و تصریح کرد: بسیجیان یک صفت نبوی دارند؛ طبیب هستند و برای درمان بیماری‌های معنوی جامعه و سالم سازی جوانان تلاش می‌کنند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بسیج برای نفوذ در قلب‌ها و دل‌های مردم تلاش می‌کند، گفت: ما در بسیج باید همچون پناهگاهی برای مردم، در جهت حل مشکلاتشان گام برداریم.

* دشمنان از هر روشی برای ضربه زدن به انقلاب استفاده می کنند

وی با بیان اینکه دشمنان ما بیکار ننشسته‌اند و از هر روشی برای ضربه زدن به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند، گفت: برغم تمامی توطئه‌ها و ترفندها امروز دشمنان ملت ایران دریافته‌اند که تهدید نظامی علیه ما بی خاصیت بوده و برایشان پاسخگو نیست و اگر دست به اقدام نظامی علیه ایران اسلامی بزنند، نتیجه برعکس خواهند گرفت و پشیمان خواهند شد.

فرمانده کل سپاه افزود: در ماجرای ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همگان مشاهده کردند که مردم با حضور میلیونی در تشییع پیکر این سردار دلاور و شهید بزرگوار، خشم و انزجار خود را از آمریکا نشان دادند، در حالی که آمریکا طی سال‌های گذشته در تلاش بود چهره صلح طلبی از خود برای مردم ایران نشان دهد اما با این اقدام، چهره شیطانی خود را نمایان‌تر کردند.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: آمریکا بعد از ترور ناجوانمردانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد، اگر تهدیدی متوجه آمریکا شود، پاسخ نظامی خواهد داد، اما سپاه با هدف قرار دادن پایگاه مهم آمریکایی‌ها، سیلی به آنان زد و ترامپ از پاسخگویی به آن عاجز بود.

* ملت ایران همواره حامی انقلاب اسلامی هستند

وی خاطرنشان کرد: برغم تحریم‌های ظالمانه دشمن در حوزه اقتصادی که با هدف تضعیف انقلاب اسلامی صورت می‌پذیرد، ملت ایران برابر این تحریم‌ها ایستادگی و مقاومت کرده و همواره حامی انقلاب اسلامی هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه آمریکا از طریق عملیات روانی و رسانه‌ای در تلاش است تا خود را حامی حقوق بشر و دوست دار مردم ایران نشان دهد، گفت: دشمن در تلاش است تا با ظاهرسازی و فریب، بر قلب‌ها تصرف پیدا کند و این موضوع را جزو اهداف خود قرار داده است، اما بسیج به عنوان ستون انقلاب اسلامی در میدان تقابل با دشمن قرار دارد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر لزوم توسعه و ترویج باور و تفکر بسیج، بصیرت افزایی، روشنگری سیاسی و دشمن شناسی را راهکار مقابله با توطئه‌های دشمن و برملا کننده چهره خبیث واقعی آنان توصیف و تصریح کرد: ما صاحب یک اندیشه متعالی و الهی هستیم و این بزرگترین سرمایه ما است. با توجه به اینکه اسلام ناب محمدی (ص) یکی از ارکان جدایی ناپذیر انقلاب اسلامی ایران است، باید آن را به حقیقت جاری تبدیل کنیم.

وی تلاش برای مسئله سازی را جزو استراتژی‌های دشمن علیه ملت ایران عنوان و اظهار کرد: در چنین شرایطی مهمترین وظیفه سپاه و بسیج، حل مسائل است. بطور مثال اگر محرومان کشورمان توانایی پرداخت هزینه درمان خود را ندارند، باید بسیج به صورت رایگان به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی برای محرومان اقدام کند و این یکی از خدمات بسیج برای مردمی است که در همه شرایط، حامی انقلاب اسلامی بوده‌اند.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: به طور قطع تقویت ۵۴ هزار پایگاه بسیج در سراسر کشور باعث حل مسائل و مشکلات کشور و خدمات رسانی گسترده‌تری به مردم می‌شود. بسیجیان از طریق پایگاه‌های بسیج برای حل مشکلات جامعه اقدام می‌کنند و همین عمل، بیش از پیش باعث یاس و ناامیدی دشمن می‌شود.

* قابلیت‌ های بسیج برای خدمت رسانی به مردم نامحدود است

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیج برای خدمت رسانی به مردم نامحدود است و می‌تواند باعث رفع بسیاری از مشکلات شود، گفت: دشمن از اقدامات بسیج هراسان است، چرا که بسیج را گروه مردمی گسترده در سراسر کشور می بیند که توانایی و پتانسیل‌های عظیمی در خود نهفته دارد.

وی تاکید کرد: باید دشمن به این یقین برسد که ما ظرفیت حل همه مسائل و رفع مشکلات را داریم و این استراتژی اصلی بسیج است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شکست دادن همه خواسته‌ها و اراده‌های دشمن یکی از وظایف و عملکردهای سپاه و بسیج است، افزود: تبعیت از ولایت فقیه، محرومیت زدایی، فقر زدایی، خدمت به مردم، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تربیت نیروهای انقلابی جزو اولویت‌های بسیج است.

سرلشکر سلامی در پایان از بسیج به عنوان نقطه کانونی عزت امت اسلامی نام برد و خاطر نشان کرد: پایگاه‌های مقاومت بسیج، محلی است که روح بسیج در آن جاری می‌ شود و این پایگاه‌ها، باعث وحدت و همبستگی نیروهای ارزشمند انقلابی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز