رئیس مجلس گفت: آمریکا یکی از اهداف خود را ایجاد یاس بین ملت و بدبین کردن مردم به مسئولان قرار داده است و علنا آن را اظهار می کند.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس در ابتدای جلسه علنی امروز سه‌ شنبه مجلس شورای اسلامی در نطق قبل از دستور با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: آمریکا یکی از اهداف خود را ایجاد یاس بین ملت و بدبین کردن مردم به مسئولان قرار داده است و علنا آن را اظهار می کند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با پیشوایی امام(ره) شکل گرفت ولی عده‌ای به هر بهانه می خواهند صفوف ملت را متفرق کنند. اگر به تحرکات آمریکا توجه شود برنامه بزرگتری برای ملسمانان تدارک دیده اند تا در قالب معامله قرن مسلمانان را تضعیف کنند.

وی افزود: همکاران من و ملت ایران، سالگرد انقلاب اسلامی و تبلیغات انتخابات مجلس را در پیش رو داریم، همه به خاطر عظمت انقلاب از سیاه نمایی پرهیز کنند. انقاب حرکت نو در جهان اسلام بوده و هست.

رئیس مجلس ادامه داد: تضعیف نهاد مجلس، غیرانقلابی و ظلم به مردم سالاری است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: آمارها در توسعه کشور نشان می دهد، دولت های پس از انقلاب علیرغم جنگ تحمیلی و خسارت های آن و شیطنت های مستمر آمریکا و غرب در جهت رفع محرومیت، تلاش های ارزشمندی داشته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استقرار قوای سه گانه مبتنی بر رأی مردم و ایجاد نظام مردم سالاری دینی، دستاورد بسیار  ارزشمندی بود که با انقلاب حاصل شد. چرا باید با هیجانات سیاسی و هدف های نازل سیاسی ارکان مردم سالاری را تخریب کرد.

لاریجانی تأکید کرد: تعجب آور است که عده ای فکر کرده اند با تخریب نهاد مجلس و حرکت های ناصواب، حرکتی احیا گرانه را تعقیب مینمایند. مجلس مهمترین رکن مردم سالاری در کشور است. هرگونه محدودیت و تخریب مستقیماً اراده ملت را هدف گیری کرده است و یک عمل غیر انقلابی است.

وی گفت: مرحوم شهید مطهری می فرمود عده ای با فرصت طلبی تحت پوشش شعارهای داغ و افراطی خود را در زمره انقلابیون قرار می دهند تا  انقلابیون واقعی را از میدان به در کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیا این مجلس که برآمده از اراده ملت است، اقدامات مهمی انجام نداده است، افزود: آیا غیر از مجلس جایی بود که برای نجات روستاها، قانون توسعه روستاها و اشتغال پایدار را با اذن رهبری، تصویب کرد که در اطراف روستاها امکانات توسعه ای ایجاد شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: آیا مجلس نبود که قانون رفع موانع تولید که بسیار مهم بود را تصویب و چندین گزارش نظارتی ارائه کرد و اشکالات اجرایی را مشخص کرد؟ آیا مجلس نبود که در قانون ارزش افزوده سهم قابل توجهی برای روستاها و شهرها در نظر گرفت که باعث آبادانی روستاها و شهرهای کوچک شده است؟

وی گفت: آیا با تصویب مجلس نبود که گازرسانی و آسفالت روستاها به انجام رسید و در برخی از موارد که با اشکالاتی مواجه شد می دیدید نمایندگان چقدر تلاش می کردند،  آیا این مجلس نبود که با کار کارشناسی در مخالفت با تصمیم دولت در یکسان سازی ارز ۴۲۰۰ تومانی عمل کرد و آن را در مسیر درست قرار داد و امروز شما شرایط آرامی از وضعیت ارزی مشاهده می کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آیا وقتی مشکلات پیچیده در موسسات اعتباری ایجاد شد و میلیون ها نفر دچار خسارت شدند، مجلس نبود که با بحث های زیاد و جلسات علنی و غیر علنی، مسیری را برای حل مشکل میلیون ها نفر فراهم کرد؟

لاریجانی عنوان کرد: قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا، قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرق آسیا، قانون موافقت نامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر، قانون اصلاح تشکیلات، وظایف و شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، تدوین قوانین بانکداری و بانک مرکزی که کلیات یکی از آنها تصویب شد،  قانون سه فوریتی که اخیراً تصویب کردیم و ارتش آمریکا را به عنوان تروریست اعلام کردیم و ده ها قانون دیگر که مجموعاً ۱۷۵ قانون به تصویب مجلس رسیده است؛ آیا این مجموعه کار اساسی نبوده است؟

لاریجانی در این راستا به دستاوردهای این دوره از مجلس در حوزه تقنین و نظارت پرداخت و  گفت: قانون حفاظت از خاک، قانون هوای پاک، قانون حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی، قانون جامع حد نگار کشور، قانون حفاظت، احیا و مدیریت تالاب های کشور مثل دریاچه ارومیه، قانون افزایش ظرفیت پالایشگاه ها و میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، قانون ساماندهی صنعت خودرو، قانون حمایت از محیط بانان و جنگل بانان، قانون حمایت از مرمت و نوسازی بافت های تاریخی، قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، قانون حمایت از حقوق معلولان، قانون نظام جامع آموزش تربیت فنی و حرفه ای، قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزش و پرورش غیر دولتی، قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، قانون کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص، قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، قانون استاندارد، قانون صدور چک، قانون اصلاح مبارزه با پولشویی، قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن، بخش هایی از قانون تجارت که قانون جامعی است و متأسفانه برخوردهای بدی با آن شد، قانون مناطق آزاد و ویژه، قانون صندوق مکانیزه فروش، قانون مالیات بر ارزش افزوده نمونه‌ای از آنها است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز