رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران برنامه‌ های بزرگداشت ۱۲ بهمن را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه در گام دوم انقلاب و در شرایط حساس داخلی و خارجی امروز، یک بار دیگر ۱۲ بهمن را گرامی می‌داریم، تاکید کرد: برنامه‌های فراوانی در سطح کشور و استان تهران برای این ایام پیش‌بینی شده است و ستاد چهل‌ و یکمین سالگرد پیرزوی انقلاب استان تهران از دی ماه آغاز به فعالیت کرد و ۲۵ کارگروه اجرایی در این ستاد شکل گرفت.

وی تاکید کرد: در این روزها شاهد حضور مجموعه‌ها، نهادهای مردمی و وزارتخانه‌ها در حرم امام (ره) برای ادای احترام و تجدید میثاق با آرمان‌های ایشان هستیم. مرقد امام (ره) توسط سپاه کاشان با گلاب ناب کاشان شستشو خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در تشریح برنامه‌های ۱۲ بهمن، گفت: محوری‌ترین و مهمترین برنامه در حرم امام (ره) است که این مراسم از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود و مکان جلوس و محل نطق ایشان ساعت ۱۱ صبح گلباران می‌شود. همچنین رژه موتورسواران توسط ستاد کل نیروهای مسلح از مسیر فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا برگزار می‌شود و این مسیر گلباران می‌شود.

وی بیان کرد: در این روز در تمام مراکز آموزشی و مدارس برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود. تمام مکان‌های منتسب به امام (ره) در خمین، قم، نجف و نوفل لوشاتو و مدارس علوی و رفاه در تهران شاهد برگزاری برنامه‌های ویژه خواهد بود. همچنین ناقوس کلیساها و سوت کشتی‌ها و قطارها همزمان با ساعت ورود امام (ره) به میهن به صدا در می‌آید.

محمودی با اشاره به همزمانی چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی با ۲۲ بهمن، گفت: قطعا ایام دهه فجر و برنامه‌های این روزها با نام شهید سلیمانی همراه خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: مراسم ۱۲ بهمن را بیش از ۴۵۰ خبرنگار، تصویربردار و عکاس پوشش خواهند داد. متروی تهران نیز برای رفت و آمد مردم به صورت رایگان از ساعت ۷ صبح به حرم فعال خواهد بود و اتوبوسرانی تهران نیز از ساعت ۶ تا ۹ صبح در میدان‌های اصلی تهران به سمت حرم امام (ره) آماده سرویس دهی است.

محمودی گفت: برنامه ای در اولین پنجشنبه دهه فجر، ۱۷ بهمن، در ۱۹ هزار گلزار شهدای سراسر کشور برگزار می شود. این مراسم در تهران در بهشت زهرا و از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود. این مراسم برای شهدای اقلیت‌های مذهبی نیز برگزار می‌شود و امسال این مراسم بر سر مزار شهدای ارامنه در جاده امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه سخنران روز ۱۲ بهمن در حرم امام(ره )‌متعاقبا اعلام می‌شود، گفت: سردار شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سخنران ویژه مراسم جلوس خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز