سفیر جدید کشورمان در فدراسیون روسیه استوار نامه خود را تقدیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کرد.

به گزارش مرور نیوز، کاظم جلالی سفیر جدید کشورمان در فدراسیون روسیه امروز طی مراسم رسمی در محل کاخ کرملین استوار نامه خود را تقدیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کرد.

در این مراسم که با تشریفات ویژه گارد ویژه ریاست جمهوری در کاخ کرملین برگزار شد، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه و یوری اوشاکوف مشاور رئیس جمهور روسیه در امور بین‌الملل و جمعی از سفرای خارجی حضور داشتند.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در مراسم تقدیم استوارنامه کاظم جلالی سفیر جدید ایران در روسیه در جمع سایر سفرای حاضر عنوان کرد: روابط روسیه با ایران ماهیت دوستانه و محترمانه دارد. پروژه‌های کلان دوجانبه در بخش انرژی، از جمله انرژی هسته‌ای، راه آهن، و دیگر حوزه‌های اقتصادی بطور منظم پیش می‌رود.

او افزود: قصد داریم همکاری با ایران در مبارزه با تروریسم بین‌المللی را تقویت کرده، اقدامات خود در چارچوب روند آستانه برای مساعدت به حل بحران سوریه را هماهنگ کنیم.

رئیس جمهور روسیه عنوان کرد: روسیه به تلاش برای حفظ برجام ادامه می‌دهد و معتقدیم این توافق بین‌المللی برای ثبات جهانی و منطقه‌ای دارای اهمیت زیادی است.

«کاظم جلالی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه چهارشنبه چهارم دی ماه ۱۳۹۸ در دومین روز از حضور خود در مسکو با «ایگور مورگولوف» معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی کرد.

جلالی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی به جای مهدی سنایی عهده دار سفارت ایران در مسکو شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز