فرمانده نیروی هوایی ارتش در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: انقلاب اسلامی ایران با انگیزه الهی و رهبری دینی آمیخته بود و یاس و نامیدی را در دل ستم پیشگان جهان ایجاد کرد.

به گزارش مرور نیوز،  امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده ، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز جمعه ۱۸ بهمن در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به بیعت همافران در 19 بهمن ‌ماه سال 57 گفت: ما در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم؛ انقلابی که مهمترین و شگفت‌انگیزترین پدیده تاریخ معاصر است.

وی افزود: انقلاب اسلامی توانست اثرات بسیار شگفت‌انگیزی بر تمامی مناسبات سیاسی دنیا بگذارد و در طول چهل و یک سال با رهبری عالمانه امام راحل و رهبری هوشمندانه فرماندهی معظم کل قوا امید را در دل مستضعفین و مسلمین جهان ایجاد کرده است.

امیر سرتیپ نصیرزاده با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی، انقلاب‌های متفاوتی در دنیا رخ داده بود، گفت: انقلاب اسلامی ایران با انگیزه الهی و رهبری دینی آمیخته بود و یاس و نامیدی را در دل ستم پیشگان جهان ایجاد کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش به نقش کارکنان ولایتمدار و انقلابی این نیرو در شکل‌گیری انقلاب اشاره و تصریح کرد: کارکنان نیروی هوایی ارتش در 19 بهمن سال 57 با آگاهی و درک صحیح حق از باطل با لیاس رسمی و کارت شناسایی در دست در مدرسه علوی حاضر و با امام امت بیعت کردند و به صفوف انقلابیون پیوستند. آنها قید و بند بردگی و بندگی طاغوت را از پای خود باز و به آزادی رسیدند.

امیر نصیرزاده خاطرنشان کرد: پیش از پیروزی انقلاب، برای تعدادی از کارکنان نیروی هوایی ارتش درخواست پرونده سیاسی صادر کرده بودند و آنها منتظر حکم اعدام بودند. اگر انقلاب دیرتر به پیروزی می‌رسید این همکاران ما به شهادت می‌رسیدند. رژیم طاغوت که این همه به نیروی هوایی دل بسته بود فکر نمی‌کرد که در این نیرو این اتفاق بیفتد چون اکثر نیروی کارکنان نیروی هوایی در آمریکا آموزش می‌دیدند و با مستشاران خارجی ارتباط داشتند. 

وی با بیان اینکه تصور رژیم از نیروی هوایی انقلابی اشتباه بود گفت: کارکنان نیروی هوایی ارتش فرزندان همین ملت بودند و پیوند ذاتی با مرجعیت دینی داشتند و استعمار و استثمار و غارت منابع ملی کشور را بهتر لمس می‌کردند. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: یکی از همکاران نیروی هوایی ما که در خاش منتظر حکم اعدام بود، می‌گفت که پایین‌ترین درجه مستشاران نظامی موقعی که با ارشدترین مقامات ما دیدار می‌کردند، بر روی میز می‌نشستند و به آداب نظامی مرسوم پایبند نبودند و ما را تحقیر می‌کردند، بنابراین کارکنان نیروی هوایی ارتش این بی‌احترامی‌ها را می‌دیدند. 

وی گفت: در زمان آموزش دیدم که گچ تخته آموزشی را همراه هواپیمای اف 14 فروخته بودند به همین دلیل کارکنان نیروی هوایی ارتش تحمل این شرایط را نداشتند و منتظر ندای حق‌طلبانه امام امت بودند. 

نصیرزاه با بیان اینکه کانون‌های انقلابی سال‌ها قبل از انقلاب در پایگاه‌های نیروی هوایی شکل گرفته بود و در 19 بهمن ماه 57 به فعلیت رسید، گفت: نیروی هوایی وقتی هویت جدید پیدا کرد در تمامی دهه‌های انقلاب خود را موظف به انجام مأموریت‌های محوله دانست و در 8 سال دفاع مقدس در تحمیل اراده نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی به دشمن و در باز نگه داشتن شریان اقتصادی کشور بسیار موثر بود. 

وی با تاکید بر اینکه اقدام شهید دوران تحمیل اراده سیاسی به دشمن بود، گفت: شهید دوران زمانی آن اقدام را انجام داد که همه فعالیت‌های دیپلماتیک به بن بست رسیده بود. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه همکاری‌های صنایع دفاع، غبار از نیروی هوایی زدود گفت: امروز به حمد الهی ما دارای هواپیماهای صاعقه و کوثر، جت یاسین و مهمات هوشمند هستیم و به برکت انقلاب اسلامی کمبودی را احساس نمی‌کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه نیروی هوایی ارتش همواره در کنار مردم قدرشناس است، افزود: در قضیه سیل‌های اوایل امسال خلبانان و کارکنان فنی نیروی هوایی ارتش تعطیلات عید را تعطیل و به یاری و کمک مردم شتافتند به گونه‌ای که 2 هزار تن بار حمل شد. 

نصیرزاده افزود: فعالیت نیروی هوایی ارتش فقط به مردم‌یاری ختم نمی‌شود، چراکه در هر کجای دنیا مردم مستضعف نیاز داشته باشند نیروی هوایی جمهوری اسلامی وارد خواهد شد.

وی گفت: نیروی هوایی ارتش در پشتیبانی از محور مقاومت نیز با جدیت تمام وارد شده است و اگر فرصتی باشد مردم شریف ایران خواهند دید که این نیروی الهی چه کارهایی را در این خصوص انجام داده است. 

نصیرزاده در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: قادریم صلح و امنیت را در منطقه برقرار کنیم و هیچ نیازی به حضور بیگانگان در منطقه نیست. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه وظیفه نیروی مسلح در مقابله با تهدیدات مهم است از کارکنان نیروی هوایی ارتش خواست با جدیت تمام در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات دوم اسفند حضور یابند چراکه این دو رخداد مهم سیاسی کشور اهمیتی کمتر از مقابله با تهدیدات ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز