هیات وزیران به پیشنهاد وزارت‌ خانه‌های کشور، دادگستری و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، آیین‌ نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی را اصلاح کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت‌ خانه‌های کشور، دادگستری و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معاونت حقوقی رئیس‌ جمهور، آیین‌ نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی را اصلاح کرد.

بر این اساس، اقلام اطلاعاتی مربوط به مجموعه نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و چگونگی قرار گرفتن آن ها در این پایگاه، از طریق دستورالعمل اجرایی که مشترکاً از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و هیئت موضوع این آیین‌‌نامه، ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه تنظیم و ابلاغ می‌ شود، تعیین خواهد شد.

همچنین، به اشخاص حقوقی، نهادها و موسسات عام‌ المنفعه نظیر کانون‌ های وکلای دادگستری و اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و تعاون و سازمان‌های نظام‌های حرفه‌ای که به موجب قوانین یا مقررات مربوط ایجاد شده یا می‌شوند، بدون نیاز به ثبت در هر یک از قالب‌های شخصیت حقوقی، شناسه ملی اختصاص داده می‌شود.

رعایت این موضوع در مورد آن دسته از اشخاص مذکور که به ثبت رسیده‌ اند نیز الزامی است. در صورت ابهام در تطبیق مصادیق با این حکم، نظر معاونت حقوقی رئیس‌ جمهور در هر مورد ملاک عمل است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز