تفاهم‌ نامه ارتش جمهوری اسلامی و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برای انجام همکاری‌های مشترک امضا شد.

به گزارش مرور نیوز، ارتش جمهوری اسلامی و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برای انجام همکاری‌های مشترک تفاهم‌نامه امضا کردند.

این تفاهم‌ نامه همکاری امروز (یکشنبه) در ۱۵ بند بین امیر دریادار حبیب الله سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و «وحید احمدی» مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور امضا شد.

همکاری مشترک در زمینه آینده‌نگاری بر اساس اولویت‌های علمی و فناورانه ارتش، همکاری مشترک در زمینه دیده‌بانی و رصد علم و فناوری در حوزه‌های تخصصی ارتش و همچنین پیاده‌سازی استراتژی‌های مدیریت دانش و مستندسازی تجارب سازمانی در ارتش ازجمله محور‌های این تفاهم‌نامه همکاری بین طرفین است.

همچنین همکاری مشترک در زمینه ترویج علم و برگزاری دوره دکترای مشترک، پسادکترا، بورس تحصیلی و فرصت‌های مطالعاتی و همکاری دو زمینه جذب و بهره‌برداری از نخبگان مرتبط دو قالب طرح‌های کسری خدمت و جایگزین خدمت سربازی ازجمله محور‌های این تفاهم‌نامه است.

از دیگر محور‌های تفاهم‌ نامه می‌توان به همکاری مشترک در زمینه تدوین و به‌روزرسانی اسناد راهبردی علم و فناوری ارتش در زمینه‌های مورد نیاز و همچنین انجام نظارت و داوری فعالیت‌های علمی و پژوهشی ازجمله طرح‌های پژوهشی، کتب، مقالات بر اساس اولویت‌ها، اهداف و ضوابط طرفین اشاره کرد.

در نشست مشترک معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، جمعی از فرماندهان ارشد ارتش و رئیس و مدیران مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور حضور داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز