مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: تنها راه علاج مساله فلسطین مقاومت و تنها راه حل سیاسی و دموکراتیک آن نظر خواهی از مردمان فلسطین برای تعیین حق سرنوشت خود است.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در هم اندیشی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب که امروز از سوی مجمع جهانی بیداری اسلامی با شعار استمرار مقاومت، میراث شهید مقاومت برگزار شد، ضمن تبریک این روز و ادای احترام به سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: دهه مبارک فجر، عید انقلاب، تاریخ ایران و خمینی کبیر است و حرکتی اثرگذار در تاریخ ایران محسوب می‌شود. نهضت تاریخ سازی که معادلات را تغییر داد و نوید بخش رهایی ملت‌های مسلمان و مستضعفین عالم شد. 

وی با اشاره به اینکه دهه‌ فجر، دهه‌ پاسداشت این انقلاب کبیر و فرصتی برای بازآفرینی انقلاب اسلامی به دست مردم ایران است، افزود: در ایران و قبل از برپایی جمهوری اسلامی، حاکمیت و مناسبات بین حاکم و مردم، همواره رابطه‌ غیراسلامی، سلطان و رعیت و غالب و مغلوب بوده است، دهه‌ فجر آمد و این سلسله‌ غلط، این هندسه‌ معیوب و این رشته‌ بیمار را قطع کرد و تمام شد. این برکات، این انتقال مهم و این تغییر خط، در دهه‌ فجر انجام گرفت و لحظه‌ ای تاریخی و مهم است. 

مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل با تاکید بر این‌ که پس از چهار دهه از عمر انقلاب، امروز به روشنی می توان کمیت و کیفیت نتایج ارزشمند و دستاوردهای شگرف آن را در سطح داخلی، منطقه ای و جهانی با رهبری مقام معظم رهبری نظاره کرد، نمونه هایی از این دستاوردها را برشمرد و اظهار داشت: عزت ایران و ایرانی، بلکه عزّت اسلام و مسلمین، در این دهه، به‌دست ملت مقاوم و شجاع و قهرمان ایران پایه‌گذاری شد و در حقیقت، انقلاب بزرگ اسلامی، تمام مسلمانان و آزادیخواهان دنیا را امیدوار کرده است. 

ولایتی ادامه داد: در جهانی که مستکبران و سلطه گرانی از شقی ترین انسان ها چشم را بر تمامی ارزش های والای انسانی فرو بسته اند و شقاوت را به حد اعلای خود رسانده اند؛ تروریسم را خلق می کنند و جان هزاران کودک و انسان بی گناه را می گیرند و با وقاحت از مبارزه با آن دم می زنند، دیگران را از رسیدن به حق خود محروم می کنند و در مقابل، شعار دفاع از حقوق بشر سر می دهند.

وی اظهار داشت: ملتی با هدایت های حکیمانه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و در منظومه فکری اسلام ناب، به پا می خیزد و ندای هیهات من الذله سر می دهد و مقاومتی اسلامی و انسانی را آغاز می کند. مقاومتی که آزادی فلسطین و رهایی قدس شریف از بند اشغال، هدف متعالی و اولویت اول آن را تشکیل می دهد و اکنون که مقاومت، تمامی نقشه های آنها را نقش بر آب کرده است از معامله صحبت می کنند. این معامله نیست بلکه فریب و خیانت است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در خصوص ارائه معامله قرن از سوی «ترامپ»،تاکید کرد: به عقیده ما هر طرحی که حق مسلم ساکنان اصلی فلسطین در تعیین حق سرنوشت خود را زیر پا بگذارد محکوم به شکست است. این نیز یکی از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات آلوده، با اذن خدای متعال و یاری او بسته خواهد شد  و تنها راه علاج مساله فلسطین مقاومت و تنها راه حل سیاسی و دموکراتیک آن نظر خواهی از مردمان فلسطین برای تعیین حق سرنوشت خود است.

ولایتی افزود: این راه حل در قالب طرح همه پرسی در سرزمین فلسطین توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، به خوبی بیان شده و در مجامع بین المللی نیز ارائه و ثبت گردیده است. 

وی خاطرنشان کرد: این انقلاب با خون شهیدان به‌ویژه شهید سلیمانی، جان تازه‌ای گرفته است و جوانان و ملت های مسلمان، مکتب شهید سلیمانی را به‌ عنوان یک هدف و آرمان دنبال می‌کنند. 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به شکست نظام سلطه در حوزه جنگ سخت و در مواجهه میدانی با اندیشه و گفتمان مقاومت اسلامی، گفت: نظام سلطه و استکبار برای جبران شکست و رفع درماندگی و استیصال در نبرد نظامی و میدانی در مقابل جبهه مقاومت اسلامی، به جنگ نرم روی آورده است.  

ولایتی تاکید کرد: امروز امت اسلام برای حفظ دستاوردهای میدانی و سیاسی ناشی از پیروزهای جبهه مقاومت و همچنین عبور از توطئه های نرم و سخت موجود و پیش رو که قدرت های بین المللی تدارک دیده اند، بیش از هر زمان دیگری به وحدت و اتحاد که مقدمه رسیدن به تمدن نوین اسلامی که مقصد و هدف غایی تمام جنبش های اسلامی است، نیازمند است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز