نماینده ارومیه در مجلس گفت: بودجه ۹۹ به دلایلی فاقد شرایط لازم به عنوان یک بودجه کارآمد است. این بودجه همچنان فزاینده است؛ یعنی نقش دولت را بیشتر از گذشته کرده است.

به گزارش مرور نیوز، نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات بودجه ۱۳۹۹ گفت: بودجه ۹۹ به دلایلی فاقد شرایط لازم به عنوان یک بودجه کارآمد است. این بودجه همچنان فزاینده است؛ یعنی نقش دولت را بیشتر از گذشته کرده است. در این بودجه به اوراق مشارکت و اوراق خزانه بیش از حد تاکید شده و می‌تواند در بازار پول تاثیر گذار باشد. این  تاثیر قیمت‌ها را افزایش داده و تورم افسار گسیخته را به همراه خواهد آورد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه سال ۹۹ عملیاتی‌ محور طراحی نشده است در حالی که با وجود مشکلات کشور به جای شعارهای غیر قابل تحقق، نیازمند انضباط مالی هستیم که به کلی دیده نشده است. بودجه ۹۹ نگاه ضعیفی به افزایش قیمت‌ های فوق العاده دارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در انتقاد از کلیات بودجه ۹۹ و ارتباط آن با وضعیت اقتصادی طبقات پایین گفت: اگر بگویم کارمندان، بازنشستگان و کارگران در بودجه ۹۹ زیان می‌کنند، درست گفته‌ام. بودجه ۹۹ حمایت ویژه‌ای از صادرات ویژه کشاورزی که در سال ۹۸ جور نفت را کشید، نکرده است. این بودجه هیچ حمایت مالی از صادرات صنعتی کشاورزی نکرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم ایران گفت: بودجه ۹۹ چک سفیدی است که مجلس به دولت می‌دهد که اگر دولت خواست در آن تغییراتی ایجاد کنند. من فکر می‌کنم که کارمندان رسمی و پیمانی در بودجه ۹۹ یا جابجا یا تبعید و یا به صورت اجباری بازنشسته یا بازخرید و حتی اخراج می‌شوند.

قاضی پور در پایان با بیان این که «باید تغییرات اساسی در بودجه ۹۹ ایجاد کنیم» گفت: در بودجه ۹۹ هیچ حمایت و توجه چشمگیری به مستضعفان، کشاورزان، کارگران و مسکن‌ روستایی‌ها نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز