نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: منابع درآمدی دولت در بودجه 99 کاملاً مشخص است و بودجه امسال بر اساس واقعیات موجود بسته شده است.

به گزارش مرور نیوز، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایجه بودجه ۹۹ اظهار داشت: در وهله اول باید بگویم که ارائه لایحه بودجه ۳ دوازدهم مشکلی را حل نمی‌ کند و ما باید اشکالات لایحه بودجه کل کشور را در صحن علنی مجلس بررسی و حل کنیم.

وی گفت: منابع درآمدی دولت در این بودجه کاملاً مشخص است و بودجه امسال بر اساس واقعیات موجود بسته شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط تحریمی، سهم صندوق توسعه ملی که ۳۶ درصد بود، به ۲۶ درصد کاهش یافت که به این معنا است که ۱۶ درصد به عنوان استقراض سهم صندوق توسعه ملی است و از آنجایی که دولت بدهکار است، عملاً ۱۶ درصد بدهی دولت به صندوق توسعه ملی است.

وی بیان کرد: در شرایطی که تحریم هستیم و کسری بودجه داریم، دولت بودجه خود را از طریق بانک‌ها تأمین نمی‌کند که اگر این کار را انجام می‌داد، قطعاً تورم ایجاد می‌شد.

لاهوتی گفت: در بودجه سال آینده به بهبود وضعیت تولید از محل پروژه‌های عمرانی و تبصره ۱۸ توجه شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقویت بودجه استان‌ها گفت: ۶۰۰ طرح ملی در این بودجه به استان‌ها واگذار شده است به این معنا که به جای تصمیم گیری در تهران، در استان‌ها در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز