رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی اقدامات برای مقابله با کرونا باید در سطح ملی صورت گیرد که پیگیری و اجرای سریع آنها ضرورت دارد.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران قم، گیلان و مازندران ضمن بررسی آخرین تحولات مربوط به بیماری کرونا، نیازها، مشکلات و اقدامات مقابله‌ای انجام شده در این استان‌ها، بر پیگیری برخی اقدامات و نیازها در سطح ملی، ادامه جلب کمک از همه بخش‌ها و استفاده از ظرفیت خیرین برای کمک به مبتلایان و تجهیز بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها تاکید کرد.

وی با اشاره به پیگیری‌هایی که قبلاً صورت گرفته و منابع مالی اختصاص یافته از سوی سازمان برنامه و بودجه به مقابله با بحران کرونا، گفت: برخی اقدامات باید در سطح ملی صورت گیرد که پیگیری و اجرای سریع آنها ضرورت دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی استمرار جلب کمک از بخش‌های مختلف و مدیریت بهینه آن را ضروری دانست و افزود: استفاده از ظرفیت خیرین در استان قم برای تجهیز مراکز درمانی و نقاهتگاه‌ها تجربه‌ای مفید بوده است که به کارگیری آن در سایر استان‌ها نیز می‌تواند مؤثر باشد.

بهرام سرمست، ارسلان زارع و احمد حسین زادگان استانداران قم، گیلان و مازندران نیز در این گفت‌وگوها گزارش آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا و مبتلایان به این بیماری در استان‌های خود و اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای صورت گرفته را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کرده و نیازهای خود را برای مقابله با این بیماری و درمان سریع مبتلایان را بازگو کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز