سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: جنبش عدم تعهد در بیانیه ای با تحریم‌ های یکجانبه آمریکا مخالفت و از آن کشور بخواهند به منظور مبارزه با ویروس کرونا به عنوان یک معضل جهانی، تحریم‌های غیر قانونی و یکجانبه خود را علیه کشورمان متوقف کند.

به گزارش مرور نیوز، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در بیان اقدامات بین المللی وزارت امور خارجه در خصوص رفع موانع مبارزه ایران با ویروس کرونا گفت: در همین راستا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از طریق جمهوری آذربایجان به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد از کشورهای عضو جنبش درخواست کرد، این جنبش در بیانیه ای با تحریم‌ های یکجانبه آمریکا مخالفت و از آن کشور بخواهند به منظور مبارزه با ویروس کرونا به عنوان یک معضل جهانی، تحریم‌های غیر قانونی و یکجانبه خود را علیه کشورمان متوقف کند.

وی افزود: متأسفانه برخی کشورهای عضو این جنبش از جمله عربستان، بحرین، مغرب، رژیم الهادی در یمن و … رسماً با صدور این بیانیه مخالفت کرده و اجماع جنبش عدم تعهد را از بین برده اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ضمن ابراز قدردانی مجدد جمهوری اسلامی ایران از کشورهایی که تا کنون در مبارزه با شیوع این ویروس خطرناک با کشورمان ابراز همبستگی و همدردی کرده اند، گفت: با این حال بسیار باعث تأسف است که چند حکومت عربی و اسلامی که عمدتاً همسایگان ما نیز هستند در چنین شرایط خطیری این اقدام را علیه مردم ایران به عمل آورده و آنچه لازمه همسایگی خوب در روابط بین الملل است را رعایت نکرده و به سنت‌های دیرین همسایگی و تحبیب بین مسلمانان پشت پا زده اند.

موسوی در خاتمه خاطرنشان کرد: این در حالی است که اگر مبارزه با این اپیدمی جهانی دچار وقفه یا شکست شود به فاجعه‌ای جهانی تبدیل خواهد شد و کشوری مصون نخواهد ماند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز