رئیس مجلس شورای اسلامی درباره برنامه مجلس برای استمرار جلسات مجازی گفت: بعد از تعطیلات نوروزی، مجلس شروع به کار خواهد کرد، ولی این کار با رعایت پروتکل‌های مناسب و کنترل شده از سوی مسئولان و نمایندگان خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران در خصوص پیشرفت پروژه کلینیک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) گفت: این مجتمع نسبت به سایر پروژه‌ های عمرانی پیشرفت خوبی داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مدت پنج سال حدود  ۸۲.۵ درصد کار پیشرفت داشته است، گفت: اکنون باید به موازات کار عمرانی تأمین تجهیزات و نیاز‌های پرسنل بیمارستان پیگیری و امکانات ارزی و ریالی آن تهیه شود.

لاریجانی ادامه داد: مقداری از هزینه ساخت این مجموعه در بودجه عمرانی سال ۹۸ دیده شده بود که به همه آن تخصیص نگرفت و بخشی از آن در بودجه ۹۹ لحاظ شده است.

او با بیان اینکه بخش ارزی تأمین هزینه‌های بیمارستان نیاز به فکر ویژه دارد، چون یک پروژه ملی است، تصریح کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) یک بیمارستان مهم و مرجع است و افراد مختلفی که نیاز به خدمات پزشکی سطح بالا دارند معمولا به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، بنابراین پشتیبانی از این بیمارستان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ راهکار‌هایی در این خصوص بحث کردیم که دنبال خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه این بیمارستان درگیری نسبتا وسیعی با بیماری کرونا دارد می‌بینیم که هر روز تعداد زیادی از بیمارانی که به این بیماری مبتلا بودند از این بیمارستان مرخص می‌شوند.

لاریجانی گفت:‌ از مردم درخواست می‌کنم به منظور مبتلا نشدن به کرونا پروتکل وزارت بهداشت را رعایت کنند که حضور در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است.

* کاهش سفرهای نوروزی نسبت به سال‌ های قبل

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش سفرهای نوروزی نسبت به سال‌های قبل گفت: پزشکان زیادی در چند روز اخیر در تماس با من از حجم سفر‌های نوروزی مردم ابراز نگرانی کردند، چرا که این موضوع می‌تواند ضایعاتی را در کشور به وجود آورد و حتی میزان شیوع بیماری را افزایش دهد.

لاریجانی با اشاره به ۱۳ فروردین و روز طبیعت تصریح کرد: از مردم درخواست می‌کنم، امسال برای حضور در طبیعت مردم از منزل خارج نشوند و خانواده خود را با تلخی همراه نکنند.

او افزود: خدمات کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان امام خمینی (ره) بسیار ستودنی است و از همه آنها تشکر می‌کنم. این در حالی است که وقتی کار تیم پزشکی ایران با سایر کشور‌ها مقایسه می‌شود مابه التفاوت وجدان و کار حرفه‌ای را پی خواهیم برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا تدابیر خوبی کردند و در کنترل این بیماری گام‌های موثری برداشتند و این در حالی است که برخی رسانه‌های خارجی به خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب ایران در مقابله با کرونا اذعان کرده‌اند.

لاریجانی افزود: هر قدر بتوانیم حضور بیشتری در منزل داشته باشیم عواقب کار آسان خواهد بود که می‌تواند برای خود و خانواده‌مان مفید باشد.

او تصریح کرد: حضور مردم در ۱۳ فروردین و دل طبیعت می‌تواند در مجموع مردم را دچار مشکلات اساسی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره برنامه مجلس برای استمرار جلسات مجازی گفت: بعد از تعطیلات نوروزی، مجلس شروع به کار خواهد کرد، ولی این کار با رعایت پروتکل‌های مناسب و کنترل شده از سوی مسئولان و نمایندگان خواهد بود.

* دومین جلسه مجازی مجلس فردا برگزار می‌ شود

لاریجانی گفت:‌ مراجعه مردم به نمایندگان و مواجهه آنان با مردم و انتخابات اسفند ماه وضعیت مجلس ایران را با دیگر کشور‌ها متفاوت کرده بود و به همین دلیل وزیر بهداشت نامه‌ای به مجلس نوشت و خواستار عدم تشکیل جلسات مجلس شده بود. البته تست‌های گرفته شده از نمایندگان هم نشان داد که حجم زیادی از آنها با کرونا درگیر بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: استفاده از سیستم‌های دیجیتال دو سویه در مجلس قرار دارد که البته یک جلسه به صورت مجازی برگزار شده، ولی قرار است فردا (سه‌شنبه) نشست دوم مجازی مجلس هم برگزار شود، اما در مجموع امیدوارم نشست علنی مجلس بعد از تعطیلات نوروز آغاز شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز