سخنگوی دولت: امروز در مقابله با کرونا نیازمند یکسری رفتارهای جدید هستیم. ما باید بتوانیم سلامت روح و جسم را با هم حفظ کنیم.

به گزارش مرور نیوز، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری این هفته خود با اهالی رسانه،‌ با تسلیت وفات حضرت خدیجه (س)، گفت: امیدوارم همه از برکات ماه مبارک رمضان بهره مند شویم.

علی ربیعی با اشاره به رفتار مردم در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: ۸۳ درصد ایرانیان پروتکل‌ های بهداشتی را رعایت کرده‌اند و سهم پایتخت ‌نشین‌ ها در این همراهی ۶۳ درصد است که نشان می‌دهد همراهی سلامت محورانه داشته‌اند.

وی با بیان این که یکی از برنامه‌های دولت گسترش برنامه‌های اجتماعی و ایجاد زمینه مشارکت مردم در خیر جمعی است، عنوان کرد: خوشبختانه ترتیبی اتخاذ شده که در ۱۳، ۱۴ کمیته استانی ستاد کرونا نماینده سمن ها حضور دارند و مشارکت می کنند.

ربیعی عنوان کرد: تعداد تشکل‌های ثبت شده در وزارت کشور به ۲۸۳۱ تشکل رسیده و در حوزه هدف بهزیستی در مجموع ۹۸۰۰ خیریه و سمن ثبت داریم که بیش از ۵ هزار سمن از سال ۹۲ تاکنون ثبت شده‌اند. یعنی ۶۰ درصد سمن‌های حوزه بهزیستی در همین دولت ثبت شده است.

وی افزود: این سیاست دولت بوده و امیدواریم بتوانیم در مدت زمان باقیمانده موانع پیش روی فعالیت‌های مدنی در قالب خیریه‌ها را برداریم.

سخنگوی دولت: امروز در مقابله با کرونا نیازمند یکسری رفتارهای جدید هستیم. ما باید بتوانیم سلامت روح و جسم را با هم حفظ کنیم.

وی همچنین گفت: در دنیا تاب آوری برای حفظ اقتصاد، تاب آوری محدودی است حتی در اقتصادهای مدعی. ما هوشمندانه عمل کردیم و اگر بتوانیم بالای۹۰ درصد رفتار سلامت محور داشته باشیم، هم حفظ جان کردیم و هم حفظ اقتصاد.

وی اظهار کرد: همه ما مطلع هستیم که وضعیت مزدبگیران، سخت شده است. جامعه کارگری با وجود همه سختی ها مسئولانه ایستاده است. خوشحال هستیم که اعلام کنیم غربالگری خوبی صورت گرفت و تولید ما در جریان است.

سخنگوی دولت بیان کرد: اتفاق عظیمی هم در حوزه آموزش افتاده است که متاسفانه کمتر دیده شد. طرح شاد با تمام سختی‌ها و اشکالاتی که به طور طبیعی در ابتدای کار دارد، طرح بسیار خوبی است.

* امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا، ۱۳۲ شهر را سفید اعلام کردیم

ربیعی در بخشی از این نشست اعلام کرد: امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا، ۱۳۲ شهر را سفید اعلام کردیم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در ارتباط با تصمیم دولت ایران در زمان تحریم مجدد تسلیحاتی، گفت: درباره نحوه واکنش و گزینه‌های مختلفی که در اختیار داریم با توجه به روندهایی که داریم تصمیم می‌گیریم. تصمیمی درباره خروج ایران از برجام در راستای تمدید مجدد تحریم های تسلیحاتی نداریم. قطعا نقض برجام توسط شورای امنیت غیرقابل تحمل است؛ در اولین پیامد جهانی خود این موضوع شورای امنیت را پیش مردم کوچک می کند. جمهوری اسلامی ایران در رفع نیازهای خود بی‌نیاز است.

ربیعی خاطرنشان کرد: حساسیت دولت آن است که مجلسی دقیق و بانشاط و همراه با مردم شکل بگیرد. انتخاب رئیس، هیات رئیسه و ... به خود مجلس مربوط است. من تاکید می کنم دولت هیچ گونه دخالتی در مجلس نداشته و ندارد و بنا بر همکاری در بالاترین سطح با مجلس آینده است. هر ترکیبی که مجلس انتخاب کند برای ما محترم است. هر خبری درباره دخالت معاون رئیس جمهور در تشکیل ترکیب مجلس را رد می کنیم. معاون پارلمانی رئیس جمهور هم از چنین شایعه‌ای بی اطلاع بودند. اساسا در سایر قوا نفی و اثباتا دخالتی نداریم. دولت عمیقا به حقوق و کار سایر قوا احترام می گذارد.

وی در ادامه گفت: با توجه به تحارب شخصی خودم بگویم وقتی جریان اسلامی که اساسش ملت دولت بود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت از همان روز ایالت متحده آمریکا این دموکراسی و اسلام را خطر دید. از هر راهی برای هدف قرار دادن جمهوری اسلامی استفاده کرد.

* چیزی به جز صلح و امنیت را در منطقه دنبال نکردیم

ربیعی با اشاره به تحولات اسلامی در منطقه و مقابله‌های آمریکایی‌ها با اسلام در منطقه مثل حمایت و ایجاد گروه‌های تروریستی مثل القاعده گفت: مردم آمریکا بدانند چه ۱۱ سپتامبر و چه امروز داعش، چیزی جز اثر برنامه ریزی های ناقص سیستم های امنیتی آمریکا نیست. این یک بازی است و حتما در این بازی به ضرر خود عمل می شود. جریان منطقه به نفع آنچه که آمریکا به دنبالش هست، نیست. توصیه می‌کنیم به این دست و پا زدن در این باتلاق ها خاتمه دهند و با واقعیات کنار بیایند. ایران بزرگ‌ترین کشور در حفظ ثبات منطقه است و چیزی به جز صلح و امنیت را در منطقه دنبال نکردیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز