مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۹ تن از شهدای نیروی دریایی ارتش امروز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با حضور مقامات لشکری و کشوری در میدان منطقه سوم نیروی دریایی ارتش(نبوت) آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز، مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۹ تن از شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در سانحه دریایی شناور کنارک به شهادت رسیدند، ساعت 11 امروز سه شنبه (23 اردیبهشت ماه) در منطقه سوم دریایی کنارک آغاز شد.

گفتنی است این مراسم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، مسئولین استان، همرزمان و خانواده معظم شهدا برگزار می‌شود.

شناور پشتیبانی سبک کنارک 21 اردیبهشت ماه دچار حادثه شد و ۱۹ تن از کارکنان فداکار آن به فیض عظیم شهادت نائل آمدند و تعداد ۱۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

ناوچه کنارک در سال 1988 در هلند ساخته شده و از کلاس شناورهای هندیجان بود و از 16 مهرماه 97 تاکنون به ناوگان منطقه سوم برای عمدتا ماموریت های پشتیبانی و گشت دریایی ملحق شده بود. این ناوچه به همراه ناوشکن‌های بایندر و نقدی یگان شناوری سطحی منطقه سوم نیروی دریایی ارتش در کنارک را تشکیل می‌دهند تا امنیت عمومی آب‌های عمان را برقرار کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز