رئیس جمهور گفت: روز قدس امسال با شرایط خودش در مناطق سفید که نماز جمعه برقرار است، برگزار می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات دولت گفت: روز قدس امسال با شرایط خودش در مناطق سفید که نماز جمعه برقرار است، برگزار می‌شود. مردم در این مناطق ندای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان می‌رسانند و آنهایی که در مناطق غیرسفید هستند از طریق فضای مجازی و در چارچوبی که امکانپذیر است، آن هدف اصلی را از یاد نمی‌بریم.

روحانی با بیان اینکه ما همیشه با ستم ‌گران در ستیز هستیم و همیشه حامی مظلومین عالم خواهیم بود، اظهار کرد: یکی از ستون های اصلی نظام جمهوری اسلامی همین است که در برابر ستمگران بایستیم. مردم فلسطین بیش از ۷۰ سال است که از خانه و کاشانه خود آواره شدند و هر روز بر آنها ستم روا داشته می ‌شود و همیشه قدرت های استکباری جهانی بویژه در رأس آنها آمریکا، حامی ظالمان، صهیونیست ها و آپارتاید بودند و برعلیه مظلومین تلاش کردند اما این باور ماست که حق در باربر باطل پیروز خواهد شد.

وی ادامه داد: درست است که فشارهای جدید علیه فلسطین انجام می‌شود اما اراده پولادین مردم فلسطین و مقاومت آنها ادامه می‌یابد و به نتیجه خواهد رسید.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: فلسفه روز قدس این است که قدس فراموش نخواهد شد و فلسطین روزی آزاد می‌شود و ما نیز این ظلم و ستم را نمی پذیریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز