نماینده مردم اراک در مجلس گفت: در رابطه با خصوصی سازی این دو باشگاه دست هایی در کارند که از این دو تیم به نفع خودشان پول هایی را به دست می آورند و علاقه مند نیستند که اینها به بخش خصوصی واگذار شوند.

به گزارش مرور نیوز، محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فسادهای موجود در انعقاد قراردادهای ورزشی بازیکنان و مربیان فوتبال، اظهار داشت: متاسفانه در انعقاد این قرادادها پول های باد آورده ای وجود دارد که کسی هم نظارتی بر آنها ندارد.

وی ادامه داد: بارها اعلام شده که فلان مسوول مبالغ دریافتی خود را شفاف سازی کند اما هیچ وقت بر قراردادها و مزایده ها نظارتی نمی شود تا شفاف سازی در این  باره انجام شود.

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: متاسفانه در دولت یازدهم پالایشگاه خون وزارت بهداشت را واگذار کردند لذا جای سوال است که آیا تشریفات این واگذاری درست و طبق روال قانون طی شده است؟

*از برخی قرادادهای ورزشی بوی قرارداد ترکمنچای به مشام می رسد

وی با بیان اینکه بایستی به اینگونه قرادادها ورود و نظارت کرد تا فسادی در وزارتخانه ها و سازمان های مختلف اتفاق نیفتد، اظهار کرد: بنابراین بسیاری از این مسائل وجود دارد که از قراردادهایشان بوی قرارداد ترکمنچای به مشام می رسد.

آصفری با اشاره به قراردادهای بازیکنان فوتبال، ادامه داد: در قراردادهای ورزشی فقط بخشی از پول در اختیار بازیکن قرار می گیرد، در واقع 6 دلال واسطه وجود دارد که هرکدام سهمی از پول را برمی دارند.

*فرارهای مالیاتی مربیان خارجی

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به اخذ مالیات از مربیان خارجی،  گفت: در این حوزه هم باید نظارت شود که آیا مربیان خارجی مالیات های خود را پرداخت کرده اند یا نه؟

وی با بیان اینکه بودجه امسال بر اساس مالیات و فروش نفت بسته شده است، گفت: متاسفانه شاهد فرارهای مالیاتی هستیم که کمیسیون اقتصادی در  مجلس یازدهم باید به این امر نظارت جدی داشته باشد. 

آصفری با اشاره به خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس،  تصریح کرد:  این موضوع هم مصوبه دولت و هم مصوبه مجلس را دارد اما هیچ اتفاقی تا به الان در اینباره نیفتاده است و بعید می دانم که اتفاقی هم بیفتد. 

وی ادامه داد: در رابطه با خصوصی سازی این دو باشگاه دست هایی در کارند که از این دو تیم به نفع خودشان پول هایی را به دست می آورند و علاقه مند نیستند که اینها به بخش خصوصی واگذار شوند.

نماینده مردم اراک در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تنها این دو تیم در کشور وجود ندارند چرا که اگر به شهرستان ها رجوع کنیم قطعا افراد توانمندی در این حوزه خواهیم داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز