نماینده دائم ایران در سازمان ‌های بین ‌المللی مستقر در وین گفت: نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دلیل شرایط ناشی از کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ‌های بین ‌المللی مستقر در وین، در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: چهار روز دیگر (۲۶ خرداد)، نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آغاز به کار می‌کند. به دلیل شرایط ناشی از کرونا، این نشست به صورت مجازی برگزار می‌شود، گزارشات مدیرکل آژانس در مورد راستی آزمایی اجرای برجام در ایران و همچنین موافقت نامه پادمان در ایران نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: آمریکا و برخی کشورهای غربی دنبال این هستند که در صورت لزوم، امکان تصمیم گیری از جمله از طریق رأی گیری نیز در این نشست مجازی وجود داشته باشد، در حالی که برخی کشورهای دیگر عضو شورا مانند روسیه با این امر مخالفند. با اینکه زمان کوتاهی تا برگزاری این نشست باقی مانده، اما هنوز مدالیتی این اجلاس و آیین کار حاکم بر آن، نهایی نشده است. آمریکا همچنان دنبال تضعیف سازوکارهای بین‌المللی و رویه‌های حاکم بر این سازمان‌هاست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز