رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: امروز ۳۳ درصد صنعت دارویی کشور وابسته به پتروشیمی است و ضرورت دارد به کلیه پروتکل‌ های پدافند غیرعامل در صنعت شیمیایی توجه شود.

به گزارش مرور نیوز، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور صبح امروز در همایش ملی پدافند شیمیایی با بیان اینکه امروز بیش از ۵ هزار مجتمع صنعت شیمیایی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: نگاه امروز ما به صنعت شیمیایی یک نگاه اقتصادی است که می ‌تواند موتور محرکه اقتصاد کشور ما باشد.

وی افزود: امروز ۳۳ درصد صنعت دارویی کشور وابسته به پتروشیمی است و ضرورت دارد به کلیه پروتکل‌ های پدافند غیرعامل در صنعت شیمیایی توجه شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه ایجاد مجتمع‌های صنعتی شیمیایی در مجاورت شهرها، یک خطا و خطر بالقوه است، تاکید کرد: خدای نکرده در صورت بروز حادثه، مواد شیمیایی با حرکت باد به سادگی‌ جا به جا می‌شوند.

سردار جلالی اظهار داشت: با توسعه‌ حومه‌های شهرهای بزرگ، مجتمع‌های شیمیایی که قبلا در بیرون از شهر بودند، امروز وارد شهر شدند که اتفاقی بسیار خطرناک است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه در توسعه صنایع شیمیایی کشور باید به مقوله ایمنی در برابر نفوذ سایبری توجه بسیار زیادی کرد، گفت: خیلی اوقات نفوذ سایبری به یک زیرساخت شیمیایی می‌تواند موجب حادثه در آن زیرساخت شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز