سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص جزییات جلسه کمیسیون امنیت ملی با سردار اشتری توضیحاتی ارائه کرد بر در دستورکار قرار گرفتن رویکرد " پلیس هوشمند " در نیروی انتظامی تاکید کرد.

به گزارش مرور نیوز، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه سردار اشتری با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات نیروی انتظامی، بر در دستورکار قرار گرفتن رویکرد " پلیس هوشمند " در نیروی انتظامی تاکید کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سردار اشتری بر الزامات تقویت اقتدار پلیس تاکید کرد و گفت علیرغم برخی کمبودها در نیروی انتظامی، نیروهای پلیس با انگیزه انقلابی، وظایف محوله را با تلاش مضاعف دنبال می کنند.

عمویی اظهار کرد: در این جلسه فرماندهان پلیس اطلاعات و امنیت،  پلیس فتا و نیروی انتظامی هم به ارائه گزارش از تهدیدها و اقدامات صورت گرفته در حوزه های کاری خودشان پرداختند.

وی افزود: براساس موارد ارائه شده، یکی از چالش های عمومی در فضای کشور، افزایش جرائم سایبری به دلیل رها بودن مدیریت فضای مجازی در کشور است. یک نمونه شناخته شده که افراد مختلفی با آن مواجه شده اند، فیشینگ است که سعی شد با الزامی شدن رمز دوم کارت های بانکی، روند رشد آن کنترل شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار با بیان اینکه در این جلسه بر ساماندهی وضعیت اتباع خارجی در کشور هم تاکید شد، اظهار کرد:  اعضای کمیسیون امنیت ملی ضمن ارائه نظرات خود در حوزه فعالیت نیروی انتظامی، متفقا بر حمایت از جایگاه و اقتدار پلیس تاکید کردند و همکاری در جهت رفع مشکلات نیروی انتظامی به خصوص در بحث اعتبارات را نوید دادند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز