سخنگوی شورای نگهبان گفت: جلسه روسای کمیسیون‌های مجلس با اعضای شورای نگهبان به منظور هماهنگی و تبادل نظر میان آنها تشکیل شده است.

به گزارش مرور نیوز، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز (دوشنبه، ۲۷ مرداد) در نشست مشترک روسای کمیسیون‌های مجلس و اعضای شورای نگهبان با حضور در جمع خبرنگاران گفت: بعد از تشکیل مجلس یازدهم جلساتی را با رئیس مجلس داشتیم تا همکاری بیشتری میان شورای نگهبان و مجلس صورت گیرد.

وی افزود: بعد از آن جلسه نشستی را با اعضای هیئت رئیسه برگزار کردیم و امروز اولین جلسه با رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس برگزار شد که بسیار جلسه خوبی بود و رؤسای کمیسیون‌ها و همچنین دبیر شورا مسائل خوبی را درباره همکاری مجلس با شورای نگهبان مطرح کردند و رؤسای مجلس هر کدام نظر خود را در این باره و دغدغه‌هایشان نسبت به مسائل مختلف مطرح کردند.

کدخدایی تأکید کرد: قرار شد که جلسات بیشتری با اعضای کمیسیون‌های تخصصی به صورت جداگانه برگزار کنیم که درباره اخبار و نتایج آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: اولویت اصلی مجلس یازدهم حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بوده و در این جلسه نسبت به قوانین و مصوبات مربوط به این امر بحث و بررسی صورت گرفت و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به برخی طرح‌ها و مصوبات اشاره‌ای داشت که در دست اقدام است.

وی ادامه داد: رئیس کمیسیون صنایع درباره حوزه خود به طرح مباحثی پرداخت که البته وجه مشترکی که در صحبت‌های همه دوستان وجود داشت بحث فراوانی قوانینی است که بعضاً دست و پاگیر هستند که در این زمینه قرار شد بحث‌های کارشناسی بیشتری انجام شود.

کدخدایی تأکید کرد: پژوهشکده شورای نگهبان آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده و امیدواریم که مجلس بتواند در این زمینه اقدام لازم را انجام دهد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ما با عنایت به حضور کارشناسان جوان و خوبمان در پژوهشکده قرار است که در زمان بررسی مصوبات چنانچه مجلس مایل باشد، نظرات مشورتی خود را به آنها ارائه دهیم که بر اساس همان خط حرکت کنند تا رفت و برگشت مصوبات به شورای نگهبان کمتر شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز