وزیر دفاع در مراسم بهره برداری و رونمایی از دستاوردهای ملی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: گفت: پیشرفت‌های دفاعی کشور در ۴ دهه گذشته با هیچ دوره مشابهی در چند سده گذشته قابل قیاس نیست.

به گزارش مرور نیوز، امیر حاتمی وزیر دفاع امروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری و رونمایی از دستاوردهای ملی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور رئیس جمهور گفت: تشکر می‌کنم از ریاست جمهوری اسلامی ایران که مانند سال‌های گذشته امسال هم فرصتی را برای حضور در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی اختصاص دادند.

وی افزود: امیدوارم در آستانه ماه محرم و هفته دولت، خدماتی که اراده می‌شود و به مردم عزیز معرفی می‌شود و به خدمت جنابعالی تقدیم می‌شود مورد رضایت خداوند متعال، حضرت ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، مردم عزیزمان و جنابعالی قرار بگیرد.

وزیر دفاع همچنین گفت: پیشرفت‌های دفاعی کشور در ۴ دهه گذشته با هیچ دوره مشابهی در چند سده گذشته قابل قیاس نیست. در حوزه صنعت دفاعی که مبنای خوداتکایی نظامی و یکی از ملزومات اصلی اقتدار کشور است در سال‌های منتهی به انقلاب اسلامی به جز چند کارخانه‌ای که حدود ۳۰ خانواده محصول را تولید می‌کرد و اولاً از نظر عمق فناوری بسیار ضعیف بودند و ثانیاً در حوزه‌های مهمی مثل موشکی، هوایی، پدافندی، فضایی و دریایی بهره‌ای نداشتند، امروز به لطف الهی و در نتیجه تفکر انقلابی و تلاش جهادی برنامه ریزی شده دارای صنعت دفاعی بلوغ یافته‌ای هستیم که با بیش از ۷۷۰ خانواده محصول بالغ بر ۹۰ درصد نیازهای حوزه رزم نیروهای مسلح را تأمین می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز