حزب ندای ایرانیان در پی مواضع ضد و نقیض مسئولان دولتی در موضوع بازگشایی مدارس و بحث حضور دانش آموزان در کلاس ها با صدور بیانیه ای نسبت به این اقدام دولت هشدار داد.

به گزارش مرور نیوز، حزب ندای ایرانیان در پی مواضع ضد و نقیض مسئولان دولتی در موضوع بازگشایی مدارس و بحث حضور دانش آموزان در کلاس ها با صدور بیانیه ای نسبت به این اقدام دولت هشدار داد و تاکید کرد: مسئولیت تبعات این تصمیم را با ستاد ملی مبارزه با کرونا و شخص رئیس جمهور می‌دانیم.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

امروز در حالی کرونا، بدل به یکی از کلمات پرکاربرد همه اقشار مردم شده است که هنوز پس از گذشت قریب به هفت ماه از ورود این بیماری جهانگیر، مجموعه دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، وحدت رویه و برنامه منسجمی برای مدیریت آن ندارد. در واقع، دولتی که سَلف خود را به ناشنیدن سخن کارشناسان و رفتارهای هیجانی و ناسنجیده متهم می‌کرد، اکنون در موضوعی که با جان انسان‌ها سروکار دارد و تحت هیچ شرایطی قابل اغماض و جبران نیست، اقدامات را به سعی و خطا و امروز و فردا کردن تقلیل داده و با این امر حیاتی، گاهی با جدال‌های سیاسی و گاهی با اقدامات عجولانه و غیر مدبرانه، برخورد می‌کند.

در حقیقت حکمرانی کرونایی در ایران در شرایط بی‌دولتی و بی‌عملی به سر می‌برد. ضعف مدیریت بحران‌ها، به وضوح در این شرایط آشکار شده و بی‌آنکه ستاد ملی مبارزه با کرونا به عواقب آن التفاتی داشته باشد، کار به عادی نمایی شرایط کرونایی رسیده است. هیچ تمهید و اقدامی برای منع برگزاری تجمعات بزرگ و سفرهای بین‌شهری اندیشیده نشده است و در شرایطی که خستگی و فرسودگی مفرط کادر درمانی و وضعیت بیمارستان‌ها و ظرفیت شبکۀ سلامت کشور، نشان می‌دهد تداوم این شرایط می‌تواند با هم‌زمانی بیماری‌های فصلی همچون آنفولانزا، وعید دهنده طغیان تلفات کرونایی در ماه‌های پاییزی باشد، اما با این حال، جز رخوتِ بی‌عملی و گاه نخوت بی‌توجهی به توصیه‌های نخبگان امور، اقدام جدی دیگری از این ستاد دیده نمی‌شود.

شیوه مدیریتی برخی از منصب‌داران به سطحِ مبتذلِ غافلگیری مردم نزول کرده تا جایی که تصمیمات غیر کارشناسی و یک شَبۀ آقایان سُخره خاص و عام شده است. وزیری که تنها دو روز مانده به آغاز سال تحصیلی، برخلاف تمامی شواهد، به یک‌باره خبر آموزش حضوری را به والدینی که آمادگی آن را ندارند اعلام می‌کند، ظاهراً نمی‌داند نه با آبرو و اعتبار شخصی خود بلکه با شأن و جایگاه حقوقی منصبی بازی می‌کند که به عنوان امانتِ ملت چند صباحی به دست او سپرده شده است. متأسفانه تردیدی نیست که از این شیوه حکمرانی شلخته و آشفته جز خُسران و خسارت به بار نخواهد آمد.

حزب ندای ایرانیان که پیش‌تر و به کرّات، اعلام داشته، جز در اتحادی استراتژیک با مردم و در راستای تأمین منافع ملی، نمی‌اندیشد و عمل نمی‌کند، همراه با نگرانی و دغدغه عمومی از شرایط فعلی و نتایج زیان‌بار آن برای مردم ایران؛ و ضمن تقدیر از فداکاری کادرهای درمانی و بهداشتی و برای کاهش فشار از روی این عزیزان از خود گذشته که هم‌اکنون سنگربانان سلامت و حیات جامعه‌اند، با اعلام نارضایتی از شیوه فعلی مدیریت کرونا، به دولت و مجموعه سیاست‌گذاران دخیل در این موضوع جداً هشدار می‌دهد که در صورت ادامه بی‌توجهی و شیوع گستردۀ بیماری، شاید مهار آن غیرممکن شده و تبعات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بسیاری به همراه داشته باشد.

از همین رو، حزب ندای ایرانیان، ضمن تأکید بر مجازی شدن آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها در پاییز و زمستان و تقویت و آماده‌سازی زیرساخت‌های آموزش از راه دور یا برخط (آنلاین)، نسبت به بازگشایی مدارس و به خطر انداختن جان میلیون‌ها انسان در شرایط پرخطر کرونایی هشدار داده و مسئولیت تبعات این تصمیم را با ستاد ملی مبارزه با کرونا و شخص رئیس محترم جمهور می‌داند.

البته بدیهی است که اجرا موفق آموزش مجازی مدارس و دانشگاه‌ها نیازمند یک اراده ملی است که با همراهی و همدلی مجموعۀ دولت و مردم امکان‌پذیر خواهد بود، از همین رو، حزب ندای ایرانیان ضمن توصیه مجدد به ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری مجازی آموزش در فصول پاییز و زمستان، از همه اقشار و آحاد ملت خواستار است تا بیشترین اهتمام را به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نهایت همکاری را با دستگاه‌های مربوطه داشته باشند تا به فضل الهی هر چه سریع‌تر کشور به سلامت از این بحران عبور کند و زندگی عادی دوباره در جریان افتد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز