نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: منشاء گرانی ها سیاست های اشتباه پولی است که مجلس برای مقابله با این سیاست ها اقداماتی را انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: گرانی ها بسیار افسارگسیخته است و تبدیل به دغدغه مردم شده است و نبود نظارت بر بازار باعث شده که مردم ضعیف زیر بار گرانی ها له شوند.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما پاسخی برای مردم نداریم و تقاضا دارم که هیئت رئیسه مجلس گزارشی درباره اقدامات مجلس برای کاهش گرانی ها ارائه کند.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر، گفت: اوضاع افسارگسیخته قیمت ها، تورم و گرانی برای همه مردم مسئله ای آزاردهنده شده است.

وی با اشاره به اینکه منشاء این گرانی ها سیاست های اشتباه پولی است که مجلس برای مقابله با این سیاست ها اقداماتی را انجام داده است، خاطرنشان کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس به مسئله بازار سرمایه و اصلاح سیاست های پولی ورود کرده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی با اقتصاددانان و اعضای شورای هماهنگی سران قوا، جلسات متعددی را داشته است و به هر صورت باید کمیسیون های مجلس ورود جدی تری به مسئله مقابله با گرانی ها داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز