قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: ۱۷ شهریور یکی از روزهای سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است و در این روز مزدوران رژیم منحوس پهلوی با حمایت اربابان آمریکایی خود مردم بی دفاع را به گلوله بستند و صدها نفر را به خاک و خون کشیدند.

به گزارش مرور نیوز، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت ۱۷ شهریور که در بهشت زهرا با حضور جمعی از مسئولان، خانواده معظم شهدا و آحاد مختلف مردم برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: ۱۷ شهریور یکی از روزهای سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است و در این روز مزدوران رژیم منحوس پهلوی با حمایت اربابان آمریکایی خود مردم بی دفاع را به گلوله بستند و صدها نفر را به خاک و خون کشیدند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  با اشاره به اهمیت این روز در سرعت بخشیدن به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: باید ضمن گرامیداشت شهدای مظلوم این فاجعه دردناک، بی رحمی و جنایات رژیم طاغوت برای مردم تبیین گردد.

وی یادآور شد: در روز هفدهم شهریور مردم بی دفاع و مظلوم تهران توسط مأموران رژیم پهلوی ناجوانمردانه به خاک و خون کشیده شدند و بهترین مقطعی که در آن مردم موضوع حکومت اسلامی را مطرح کردند، حادثه هفدهم شهریور بود.

لطفی تصریح کرد: این جنایت با هدایت اربابان آمریکایی و استکبار صورت گرفته است و به همین مناسبت هر سال مراسم و برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود ؛ این نوع مراسم وظیفه دینی و انقلابی ما است و باید ساعت ها در خصوص این وظایف دینی و انقلابی صحبت کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآور شد: شهدا مایه رونق حیات و معنویت یک کشور و جامعه می باشند و شهدا بعد از شهادت پیام خود را بازگو می کنند و امیدواریم که گوش شنوایی داشته باشیم و پیام شهدا را بشویم.

لطفی اظهار کرد: مبدا انقلاب قیام تاریخی ۱۵ خرداد بود، موتور محترک در ۱۹ دی و قطع امید دشمنان در ۱۷ شهریور ماه صورت گرفت؛ طبق برخی خبر ها ۴ هزار شهید کشتار بی رحمانه در ۱۷ شهریور ماه ۵۷ صورت گرفته است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: علی رغم وعده هایی که در آن زمان دادند ، مردم از پیام رهبری خود تبعیت کردند و با حضور گسترده و حماسه ای خود در صحنه ماندند ، آن زمان مردم پای حرف های رهبر خود ایستادند ، امروزه چقدر به حرف های مقام معظم رهبری عمل کرده ایم ، گاهی اوقات غفلت کردیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز