فرمانده کل سپاه گفت: مردم خواهان عزت‌اند و کرامت را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنند آن‌ها پژواک صدای بیگانه نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره هفته دفاع مقدس، گفت: ما در انتهای هفته دفاع مقدس هستیم که سرآغاز مقاومت پایان ناپذیر ملت شریف و عزیز ایران در مقابل دنیای فشرده استکبار و جریان به هم پیوسته کفر جهانی در مقابل انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: هیچ تردیدی نیست، جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود. همه ما می‌دانیم اگرچه عرصه نظامی جنگ خطوط مرزی جمهوری اسلامی ایران و عراق بود، اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی بود و همه قدرت‌های بزرگ که امپراطوری های بی نظیر تاریخ حیات بشر بودند و شرکای منطقه‌ای آنها همه با هم سطحی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته و عملی را علیه کشور ایران شکل دادند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تردیدی نیست پشتوانه‌های اقتصادی رژیم عراق در جنگ یک پشتوانه اقتصادی جهانی بود و شکی نیست که همه قدرت‌های بزرگ، همه سلاح‌های مدرن و پیشرفته را که ممکن بود، در اختیار عراق قرار دادند و کشورهایی چون انگلستان، آلمان، فرانسه، اتریش، شوروی و آمریکا تمام تجهیزات نظامی خود را در اختیار عراق قرار دادند.

سرلشکر سلامی اظهارداشت: تردیدی نداریم که اطلاعاتی جهانی خدمات اطلاعاتی برای رژیم بعث عراق فراهم می‌کرد و شکی نداریم که جبهه از لحاظ نظامی اشباع بود و باید عرض کنیم که جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد، در حالی که ما در اوج تنهایی بودیم.

وی افزود: جنگ ایران و عراق نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود. جنگ پدیده‌ای بسیار دقیق و محاسبه پذیر است و هر کسی قوی‌تر است، پیروز می‌شود و پیروزی را کسی می‌سازد که بتواند معادله جنگ را هدایت و آن را به نفع خود تغییر دهد.

سرلشکر سلامی بیان کرد: بر اساس محاسبات و شاخص‌های ظاهری قدرت، ائتلاف جهانی مقابل ما باید به سرعت ما را شکست می‌داد و آنها باید بر ما غلبه می‌کردند اما سوالی پیش می‌آید که چرا با وجود آنکه بر اساس محاسبات دقیق هر کسی قوی‌تر است پیروز می‌شود اما ائتلاف جهانی در مقابل شکست خورد؟

وی گفت: ما که به ظاهر از طرف مقابل ضعیف‌تر بودیم، پس چرا بر آنان غلبه کردیم که دلیلش در این حقیقت نهفته است که وقتی امام (ره) و امت صحنه جنگ را به زندگی تبدیل می‌کنند و زمانی که مردان مؤمن، با ایمان و قلب‌های سرشار از آرمان، اعتقاد و باور به دشمن حمله می‌برند، هیچکس نمی‌تواند مقاومت کند.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: آنچه در جنگ حرکت ایجاد می‌کند، ایمان و انسانِ مؤمن است و امام (ره) توانست این شخصیت معنوی و روحانی خود را در قلوب همه مؤمنان تکثیر کند و انسان‌هایی در تراز و ارتفاع نزدیک خود بسازد.

فرمانده کل سپاه اظهارداشت: امام (ره) توانست به همه جهان این نظریه را اثبات کند که یک ملت فقط و فقط به دلیل شکست اعتقادات و باورهایش می‌تواند شکست بخورد و اگر ملتی ایمانش سست نشود و در اعتقادات شکست نخورد، در میدان عمل پیروز است، بنابراین امام (ره) اولین کاری که انجام داد این بود که نشان دهد هرگز از شوکت ظاهری این امپراتوری‌ها نباید ترسید.

* امروز جنگ اقتصادی یک واقعیت انکارناپذیر است

 ما قلب‌هایمان به هم پیوند دارد و با قلب‌هایشان می‌جنگیم. امروز جنگ اقتصادی یک واقعیت انکارناپذیر است اما بدانید ما و دشمن روی دو خط موازی پیش می‌رویم. اگر ما مشکل اقتصادی داریم دشمن هم به همین نسبت و بیش از ما است. این قدرت‌ها هرچه بزرگ‌تر هستند مشکلاتشان نیز بزرگ‌تر است‌. این باور ما و سنت الهی است و تحقق پذیر است بلا تبدیل و بلا تغییر.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه نقش رهبری انقلاب اسلامی و حمایت‌های ملت و این پیوند مبارک ضامن سلامت ما است، عنوان کرد: آنچه که امروز من به عنوان یک فرد کوچک از این جامعه انتظار دارم این است که همه نهادهای حاکمیت و به خصوص مجلس محترم که طعم انقلاب می‌دهد و مردم به آن امید بسته‌اند و فشرده و عصاره اراده این مردم است، پژواک کلان آنها و بازتاب دهنده دردهای انها، حلال مشکلات آنها است و همه اختیارات ملت را در اختیار دارد، انتظارمان آن است که شرایط را از حیث اقتصادی، جنگی تلقی کنید.

وی افزود: ما از نظر نظامی راه را بر دشمن بسته‌ایم و ظرفیت‌های غلبه بر او را در هر مقیاسی از جنگ فراهم کرده‌ایم و چهل سال است که در فضای ذهن و در عالم خارج از ذهن مان بازی‌های جنگ قدرتمندی با دشمن انجام داده‌ایم. گاهی در مقیاس‌های کوچک اراده تاکتیکی خود را به آنها تحمیل کرده‌ایم که بازتابی است از اراده استراتژیک این ملت برای ایستادن در مقابل دشمن.

* راه های نظامی بسته است و جنگ اساساً منتفی است

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: راه های نظامی بسته است و جنگ اساساً منتفی است. آنها زاویه نفوذ اقتصادی و عملیات روانی را باز کرده‌اند. اینجا میدان جنگ، نقطه مرکزی تلاش ما است و باید متمرکز شویم مانند یک قرارگاه عمل کنیم. شبانه روز برای شکست دادن دشمن در این جنگ اقتصادی که بسیار ممکن است ظرفیت‌های عظیم کشور ما کافی است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: فکر کنید هیچ کشوری جز ایران در جهان وجود ندارد، آن وقت چگونه زندگی می‌کردید؟ دشمن نه قادر است و نه مایل است که مسائل ما به دست تو حل شود. هرگز راه سعادت ما از درون تعامل با دشمن عبور نمی‌کند و هیچ دشمنی برای سعادت دشمن خود هیچ کاری نمی‌کند. غیظ آمریکا دائمی و ماهیت این نظام استکباری است. اگر با او هم آشتی کنیم ضربه می‌زند و ما را می‌شکنند و اراده ما را از بین می‌برد. ما با اراده موفق هستیم.

* تا ما اراده داریم و مصمم هستیم بایستیم، می‌ایستیم

وی اضافه کرد: همه ملت ایران بداند تا ما اراده داریم و مصمم هستیم بایستیم، می‌ایستیم. هر ملتی تا زمانی که قد خم نکند شکسته نمی‌شود. داستان سازش یک فریب سیاسی است و همیشه از سوی قدرت‌های شیطانی این فریب سیاسی عامل سست سازی اراده ملت‌ها است. نباید ملت ایران در جغرافیای فریب دشمن عمل کند. بایستید، محکم و مردم را برای ایستادن آماده کنید. مردم ما هم آماده هستند. ما سختی‌ها را تحمل می‌کنیم. نمی‌گوییم مشکلی وجود ندارد اما قابل حل هستند. ما از فراز اراده دشمن عبور می‌کنیم و این راه ما است، راه دیگری وجود ندارد.

فرمانده کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: در نظام جهانی امروز، یا باید قوی و عزیز بود با ضعیف بود و تسلیم. ما اولی را انتخاب کردیم. قدرت ساخته این و می‌سازیم و قوی عمل می‌کنیم و عزیز می‌مانیم. این تنها صفتی است که شایسته ملت ایران است. آروز توفیق و درخشش برای مجلس محترم دارد که عطر و بوی انقلاب از این مجلس به مشام می‌رسد. امیدوار هستم این امیدهایی که مردم به این مجلس بستند به تدریج در مسیر زمان شکوفا شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز