رئیس مجلس گفت: چهل سال تجربۀ کار اجرایی من ثابت کرده است که بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون‌ اشکال پیش نمی‌رود.

به گزارش مرور نیوز، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که بامداد روز دوشنبه ۲۱ مهر وارد استان سیستان و بلوچستان شد، در ادامه نظارت میدانی خود از مناطق مختلف این استان از بازارچه مرزی کوهک بازدید به عمل آورد و مشکلات عملیاتی صادرات و واردات مرزی را مورد رسیدگی قرار داد.

* جاده سراوان-خاش-کوهک یکی از پرخطرترین جاده‌های کشور است

طبق گفته فعالان این بازار مرزی، جاده سراوان-خاش-کوهک یکی از پرخطرترین و پرتلفات‌ترین جاده‌های کشور به شمار می‌آید که نماینده فقید مردم سراوان در مجلس دهم نیز در این جاده بر اثر سانحه تصادف رانندگی جان باخته است، بر همین مبنا ضرورت دارد تأمین ایمنی این جاده در دستور کار دستگاه‌های مسئول قرار گیرد.

موضوع دیگری که از جانب مردم و فعلان بازارچه مرزی کوهک به رئیس مجلس گفته شد؛ توسعه تعامل اقتصادی فعالان بازارچه مرزی با کشور پاکستان بود که با توجه به وجود تحریم‌ها مرز به حالت تعطیل در آمده است در حالیکه با توجه به نیاز پاکستان می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

* تبادلات اقتصادی در بازارچه مرزی کوهک سرعت خواهد یافت

قالیباف در پاسخ به بیان این مشکلات از طرف مردم، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا اولین تابستان پیش رو سرعت تعاملات اقتصادی و مرزی ارتقا یابد و با نصب دستگاه «ایکس ری» کار کنترل و بازرسی در مرز سرعت یابد.

* رسیدگی به حوزه آموزش اولویت اساسی است

ایستگاه بعدی نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی حضور در شهر سراوان و بازدید از مدرسه شهید مطهری بود که با وجود مشکلات فراوان اما دانش آموزان مستعد این مدرسه هر ساله از نفرات برتر کنکور سراسری هستند.

یکی از مشکلاتی که از طرف معلمان و مسئولان این مدرسه به قالیباف عنوان شد؛ جذب نشدن برخی معلمان با سابقه به علت محدودیت‌های سنی در شرایط جذب و رد شدن در آزمون‌های استخدامی بود که رئیس مجلس در پاسخ به دغدغه‌‎های مطرح شده از جانب فرهنگیان، حوزه آموزش را یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها خواند و رسیدگی به مطالبات فرهنگیان را وعده داد.

رئیس مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌شد از همان تهران کارها و مشکلات را پیگیری می‌کردید، گفت: چهل سال تجربۀ کار اجرایی من ثابت کرده است که بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون‌ اشکال پیش نمی‌رود.

وی افزود: اگر کاری که در حال انجام است، از نزدیک پیگیری نشود یا آن کار به سرانجام نمی‌رسد یا با نقص انجام می‌گیرد؛ بنابراین چه افرادی که قصد سیاستگذاری دارند، چه کسانی که می‌خواهند مدیریت کنند و چه کسانی که در فاز اجرا هستند، نیازمند این حضور در میدان هستند که از نزدیک فرصت‌ها و چالش‎ها را ببینند و حرف مردم را بشنوند.

قالیباف تأکید کرد: به ویژه برای ما که در مجلس هستیم، مهم‌ترین ذی نفعان ما مردم هستند لذا باید بدانیم مردم چه می‌خواهند و اولویت آن‌ها چه است.

رئیس مجلس در ادامه نظارت میدانی خود از استان سیستان  و بلوچستان وارد ایرانشهر شد و از کارخانه بافت بلوچ که با پیگیری‌های رهبر معظم انقلاب راه‌اندازی شده است، بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند راه‌اندازی این کارخانه به عنوان یکی از دستاوردهای اصیل و بومی منطقه قرار گرفت.

قالیباف با حضور در این کارخانه، بی‌واسطه با کارگران گفت‌وگو کرد و در جریان مسائل کاری آنان قرار گرفت.

قرار است رئیس مجلس امروز صبح نیز از سایر مناطق استان سیستان و بلوچستان نظارت میدانی داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز