دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا و اروپای مدعی حقوق بشر، هیچگاه صدام را در طول جنگ محکوم نکردند و نخواستند که مانع از تکرار حملات به شهرهای ایران گردند بلکه در این جنایت به صدام امدادرسانی هم می‌کردند.

به گزارش مرور نیوز، محسن رضایی  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت روز مقاومت قهرمانانه مردم مسجدسلیمان به تجلیل از شهدا و حماسه آفرینان این خطه و سایر شهرهای مقاوم در برابر حملات ضدبشری رژیم بعث پرداخت.

محسن رضایی نوشت: «آمریکا و اروپای مدعی حقوق بشر، هیچگاه صدام را در طول جنگ محکوم نکردند و نخواستند که مانع از تکرار حملات به شهرهای ایران گردند بلکه در این جنایت به صدام امدادرسانی هم می‌کردند.

شهرهای استان‌های مرکزی و غربی کشور به خصوص شهرهای استان خوزستان در ایام جنگ و دفاع مقدس با تقدیم صدها شهید و مجروح و تخریب خانه‌های مردم به امروز رسیده‌اند.

در این میان دزفول، اندیمشک، اهواز و مسجدسلیمان بیشترین مقاومت را از خود نشان دادند. مسجدسلیمان تا پایان دوران دفاع مقدس ۹۰ بار تحت حملات هوایی و موشکی قرار گرفت؛ حتی گاهی اوقات اصابت ۵ تا ۷ موشک در نیمه‌های شب این شهر بی دفاع و مظلوم را مورد تهاجم وسیع قرار می‌داد تا جایی که مردم با تحمل سوز سرمای سخت زمستان و گرمای طاقت‌فرسای هوا در تابستان، در کوهستان‌های اطراف شهر با کم‌ترین امکانات، زندگی مملو از مشقت و مضیقه‌ای را می‌گذراندند و گاهی اوقات هم در پی حملات هوایی مورد هدف رگبار هوا به زمین جنگنده‌های عراقی در اطراف شهر قرار می‌گرفتند و چه بسیار مدارسی که تا پایان جنگ تحمیلی از ۹ ماه سال تحصیلی ۶ ماه را تعطیل بودند و...

در مجموع شهرستان مسجدسلیمان بزرگ بیش از ۱۲۰۰ شهید گلگون کفن و ۴۰۰۰ جانباز و ۱۰۰ آزاده را تقدیم این مرزوبوم کرد.

سالروز مقاومت قهرمانانه مردم مسجدسلیمان (مطابق با سی ام مهرماه ۱۳۶۲) در مقابل تهاجم بزرگ موشکی را گرامی می‌داریم.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز