وزیر کشور گفت: بازنگری دقیقی به روند حضور مردم در مشارکت‌های کرونایی انجام شد؛ همچنین پیشنهادات خوبی از جمله تشکیل کمیته‌ای فعال در زمینه مشارکت‌های مردمی در استان‌ها و محله‌ها مطرح شد که باید شکل بگیرد.

به گزارش مرور نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصدو سی و پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید رئیس‌جمهور در تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا، امروز دومین جلسه را امروز داشتیم؛ دیروز جلسه اصلی قرارگاه بود و امروز شورای اجتماعی را با دستوری درباره کرونا تشکیل دادیم و به بحث مشارکت‌های عمومی و مردمی در قالب سمن‌ها، خیران و تشکل‌های اجتماعی پرداختیم و از این گروه‌ها و مساجد دعوت کردیم.

وی افزود: محور کار بر این بوده که چگونه بتوانیم از مردم در مراحل پیشگیری و درمان و موضوع معیشت و نظارت و انضباط اجتماعی استفاده کنیم، با توجه به تجربه این تشکل‌ها در زلزله، سیل و خصوصا در اربعین شاهد موثر بودن این گروه‌ها بودیم و در کرونا هم این مشارکت‌ها و فعالیت‌ها از اول بوده است.

وزیر کشور بیان کرد: بازنگری دقیقی به روند حضور مردم در مشارکت‌های کرونایی انجام شد؛ همچنین پیشنهادات خوبی از جمله تشکیل کمیته‌ای فعال در زمینه مشارکت‌های مردمی در استان‌ها و محله‌ها مطرح شد که باید شکل بگیرد. در جلسه دیروز هم قرار شد با اولویت غربالگری عمومی و تشخیص اولیه و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، بنا را بر محله‌ها و مناطق بگذاریم و از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

رحمانی فضلی گفت: امیدواریم رسانه‌ها مانند قبل و بلکه در این مقطع که این قرارگاه درست شده، نقش فعال‌تری ایفا کنند و مطرح شد در ساختار‌های متفاوت رسانه‌ای از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اولین درخواست ما از مردم عزیز این است که در برابر ویروس کرونا خود مراقبتی کنند و بعد نقش رسالت اجتماعی خود را ایفا کنند تا به ساز و کار مناسب و یک وحدت در سیاست برسیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز