معاون پارلمانی رئیس ‌جمهور گفت: از لوایح اشاره شده ۲۵ لایحه اقتصادی است. خلط مبحث پیش آمده، به جهت معیاری است که نمایندگان مجلس از لوایح اقتصادی دارند. ممکن است لایحه اقتصادی نباشد اما مواد و مفاد آن اقتصادی باشد. مثلاً لایحه حمایت معنوی، احکامی را در مورد مسائل اقتصادی دارد.

به گزارش مرور نیوز، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس ‌جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: قبلاً عرض کرده بودم که دولت نزدیک به ۶۷ لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است و بعد از تشکیل مجلس یازدهم از مجلس و نمایندگان محترم درخواست کردیم لوایح را در دستور رسیدگی قرار دهند. چند مورد هم با مجلس و رئیس مکاتبه کردم و درخواست کردم لوایح در دستور ما قرار گیرد.

وی عنوان کرد: از لوایح اشاره شده ۲۵ لایحه اقتصادی است. خلط مبحث پیش آمده، به جهت معیاری است که نمایندگان مجلس از لوایح اقتصادی دارند. ممکن است لایحه اقتصادی نباشد اما مواد و مفاد آن اقتصادی باشد. مثلاً لایحه حمایت معنوی، احکامی را در مورد مسائل اقتصادی دارد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: لایحه شفافیت و لایحه مدیریت تعارض منافع همه آثار اقتصادی دارند ضمن اینکه لایحه مالیات بر درآمد و دارایی‌های اقتصادی، لایحه مبارزه با فساد و لایحه اصلاح بخش تعاون کاملاً اقتصادی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز