معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه تاکید کرد: فرصت خوبی هم برای ایرانیان خارج از کشور و هم پاسخگویی به نیازهای داخل فراهم شده است.

به گزارش مرور نیوز، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در گفتگویی از تشکیل کمیته‌ هایی برای جذب سرمایه ‌های ایرانیان خارج از کشور خبر داد و اعلام کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار است این کمیته‌ها را تشکیل دهد تا راه حل‌های بهتری برای ایرانیانی که می‌خواهند با استفاده از منابع مالی خودشان با ایران تجارت کنند، ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه در دولت توجه ویژه‌ای به بحث ایرانیان خارج از کشور و دعوت آن‌ها برای سرمایه گذاری و تجارت می‌شود، افزود: خوشبختانه وزارتخانه‌های ذیربط مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، مقررات و ضوابط مفیدی را در این زمینه ارائه کردند و وزارت امور خارجه هم اقدامات تشویقی را در این زمینه به عمل آورده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: امیدواریم مصوبه اخیر دولت در حوزه تجارت خارجی و صادرات و واردات، تسهیلات ویژه‌تری را برای ایرانیان خارج از کشور اختصاص دهد.

انصاری با تاکید بر اینکه فرصت خوبی هم برای ایرانیان خارج از کشور و هم پاسخگویی به نیازهای داخل فراهم شده است، گفت: این گروه از ایرانیان اگر سرمایه‌هایی مثل کارخانه، موسسه و یا تولید دارند می‌توانند با ارز خودشان با ایران تجارت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز