حسن رحیم پورازغدی در توییتر با اشاره به اینکه تمدن‌ها وقتی قادر به حل معضلات نباشند فرو می‌افتند نوشت: از هر افتضاحی باید درس گرفت. دگم‌های بسیاری درحال فروپاشی است.

به گزارش مرور نیوز، حسن رحیم پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در صفحه شخصی خود در توئیتر و در رشته توئیتی خاطرنشان کرد:

متن کامل به شرح ذیل است:

کارنامه کرونا

س۱) کارآمدی الگوی بهداشت در مهار بیماری‌های واگیردار، ادعای جهان مدرن و مایه تفاخر بر پیشامدرن بود اما با این افتضاح جهانی، فاجعه‌ای گل درشت از کار درآمد. کرونا با بشر چه کرد؟ و هنوز چه‌ها خواهد کرد؟

ج) از هر افتضاحی باید درس گرفت. دگم‌های بسیاری درحال فروپاشی است.

کارنامه کرونا را البته سال‌ها بعد، هر که زنده ماند، قضاوت می‌کند. اما تا همین‌جا هم کارکردهای پیشبینی نشده، کم نبود. ده‌ها میلیون بیمار با سیر تصاعدی و یک  افق تاریک، عجز نظام‌های سلامت و پزشکی قرن۲۱، اقتصادهایی با سرعت در خطر فروپاشی، تغییر اجباری و تدریجی نحوه حکمرانی، طرح دوباره قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین پرسش‌ها در باب علم، مذهب، اخلاق، حقوق و حتی سیاست، انقلاب تحمیلی در سبک زندگی بشریت در کوتاه‌ترین زمان و تغییرات بیشتری که در پیش است. وبای جدید نوک دماغها را پایین آورد، سر جهان را روی گردن خم‌ کرد و اینک بحران اخلاق پزشکی، دورانداختن فقیران، ناچیز انگاشتن بی چیزان، راهزنی ماسک میان ایالتها و قطع عمدی اکسیژن بیمار.

تمدن‌ها فرومی‌افتند وقتی دیگر قادر به حل معضلات نباشند. پوزخند کمونیستها به خطاب امام با گورباچف یادتان هست؟

حسن رحیم پورازغدی

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز